ביופארק ולנסיה – גן החיות הפתוח

עזרה בתכנון הטיול לאנדלוסיה? השאירו פרטים 👇

Bioparc Valencia - מדריך למטיילים הישראלים

ביופארק ולנסיה (Bioparc Valencia) הוא גן חיות בגודל 25 דונם, הממוקם באזור הצפון-מערבי של העיר. אבל זה לא סתם גן חיות – זה גן חיות פתוח, המאפשר יותר חופש – מה שאומר שהוא מסיר או מסתיר רבים מהמחסומים שרוב גני החיות מציבים בין מינים שונים, כולל בני האדם. מינים שבאופן טבעי (ובבטחה) חיים יחד בטבע ממוקמים יחד, בעוד שמינים עדינים אחרים, כמו למורים למשל, חופשיים לפגוש בני אדם פנים אל פנים. 

מחסומים אחרים פשוט מוסתרים כדי לתת למבקרים את התחושה שהם נמצאים בטבע. הפארק שואף לשחזר את יבשת אפריקה, עם בעלי חיים כמו זברות, תניני הנילוס, ג'ירפות ופילים הפרוסים על פני ארבעה בתי גידול עיקריים.

מבקרים קודמים נהנו מההזדמנות לראות את החיות מקרוב ומצאו את הפריסה הייחודית יציאה מעניינת מגן החיות הטיפוסי. 

זכרו את הכללים של Bioparc הנוגעים לבעלי החיים: אין לגעת בהם או להאכיל אותם, ואין להפעיל אותם על ידי צעקות או צילום עם פלאש. חוץ מזה, השתמשו בשכל הישר שלכם: אסור לקפוץ מעל הגדר כדי לפגוש את הנמרים. הסוקרים מציעים להקדיש שעתיים-שלוש לסיור באטרקציה.

כרטיסים לביופארק ולנסיה: מסלול מהיר

קבלו הצצה לבעלי חיים מגוונים ובתי הגידול שלהם בגן חיות סוחף

מה הכרטיס כולל

  • כניסה ליום אחד לביופארק ולנסיה
  • כרטיס מסלול מהיר
  • גישה לפעילויות כגון האכלת בעלי חיים, מופעי בעלי חיים, מצגת של סרט קולנוע ועוד

כל הפרטים בלינק הבא:

מהו ביופארק ולנסיה?

ביופארק ולנסיה הוא פארק גן חיות ייחודי בגודל 10 דונם בוולנסיה, ספרד. הוא ממוקם בקצה הצפוני של פארק נהר טוריה יוצא הדופן של ולנסיה. 

הפארק נפתח בשנת 2008, רוב בעלי החיים עברו למתקני Bioparc החדשים מגן החיות של העיר העתיקה שנסגר באותה שנה.

הביופארק הציג למיליוני מבקרים את הקונספט החדשני של גן החיות, הנקרא טבילה בגן החיות, המורכב מטבילת המבקרים לתוך בית הגידול של החיות במקום להשתמש בכלובים ובמתחמים מסורתיים. 

על ידי אי שימוש במעקות ובסורגים המסורתיים המשותפים לגני חיות רבים, מושגת מצגת אותנטית יותר שהיא בריאה יותר לבעלי החיים ומלמדת יותר עבור המבקרים. שימוש בנהרות, בריכות, נחלים, סלעים, צמחים וזכוכית כדי להפריד בין המבקרים לבעלי החיים יוצר הבנה ברורה יותר של האופן שבו החיות יופיעו בסביבת מולדתם. זהירות רבה ננקטה לשחזר את המערכות האקולוגיות של המינים הרבים בביופארק, כולל אוסף חשוב של צמחים אפריקאים כמו עץ ​​הבאובב האייקוני.

עם למעלה מ-4000 בעלי חיים שחיים בביופארק, נעשה מאמץ רב לשכפל את תנאי בית הגידול הטבעי שלהם. בתוך אזור הסוואנה האפריקאי הגדול, החלק הגדול ביותר של גן החיות, ניתן לראות עדרי אנטילופות וקרנפים וכן אריות בנקודות תצפית סלעיות ובמאורות של צבועים וחזירי יבלות. 

מה עושים בביופארק?

חקרו את יער השיטה המוריק ואת שטחי העשב. התבוננו בזברות, ג'ירפות ואנטילופות וחפשו חסידות המטיילות בחן באזורי הביצות. הציצו לתוך מאורה של חרדונים וגלו על חייה יוצאי הדופן של חולדת השומה התת-קרקעית.

חקרו את אזור היער המשווני וראו להקת גורילות, עדרי תאואים, נמרים קשורים לעצים וגם פילים, היפופוטמים, תנינים ודגים צבעוניים. תוכלו לראות את מערת קיטום, העתק של מערת צלע הר קניה בזמן שפילים רועים בעדר. גלו מבחר מגוון של מינים המתקיימים במקביל ביער הטרופי. הגורילות ומינים אחרים של פרימטים שולטים בצמרות העצים בעוד שחזירי שיח ותאואים מסתובבים על קרקעית היער. צפו במערכת האקולוגית של אזורי הביצות כדי לראות היפופוטמים ותנינים חולקים את המים עם דו-חיים וציפורי מים.

ה-Bioparc מחויב מאוד לקיימות ולשימור, ממחזר יותר מ-95 אחוז מהמים בהם הוא משתמש וכן מייצר אנרגיה לחימום מים באמצעות מספר רב של פאנלים סולאריים ברחבי גן החיות. רבים מהמינים בגן החיות נכללים בתוכניות גידול לשימור אירופיות, ואחת המטרות העיקריות של הביופארק כוללות חינוך והגברת המודעות של המבקרים לגבי טיפול וכבוד לסביבה.

Bioparc Valencia הוא רעיון חדש בעיצוב גני חיות עם פילוסופיית טבילת גן החיות שלו. כאשר נכנסים לפארק של יותר מ-100,000 מ"ר, תרגישו שקועים לחלוטין בבתי הגידול הפראיים ששוקמו כאן: אזור הסוואנה, הג'ונגל האפריקני המשווני ומדגסקר ממתינים.

החיות באזור מדגסקר אינן נמצאות בשום מקום אחר בעולם ולתערוכה בנושא האי האפריקאי של גן החיות יש חלק משלה של מינים בסכנת הכחדה, כולל למור הבמבוק האפור והזיקית הרצועה. למדו על מדגסקר במרכז הפרשנות וגלו על ההכחדה המהירה של מינים במהלך המאה ה-17 וכיצד הייתה נראית ציפור הפיל בגובה 3 מטרים (10 רגל) שנכחדה כעת.

בקרו באמפיתיאטרון הפתוח של ביופארק כדי לראות מצגות של בעלי חיים. התיאטרון מוקף בעצי שיטה ובעצי באובב המהווים רקע מדהים למופעים. ראו כיצד עוף דורס תופס דגים עם הטפרים החדים שלו וכיצד תנים ונשרים מתקשרים במופעי ציפורים ויונקים.

 שעות פתיחה:

Bioparc Valencia פתוח שבעה ימים בשבוע, בדרך כלל כל יום בין השעות 10:00-18:00; במהלך חודשי הקיץ הוא מקבל מבקרים עד 21:00.

ייתכן שחלק מהחיות לא יהיו גלויות לציבור בסוף היום בגלל מזג האוויר או תנאי התאורה.

איך להגיע לביופארק ולנסיה

כתובת:

Avenida Pío Baroja, 3, 46015, València

ביופארק ולנסיה נמצא במרחק של 10 דקות נסיעה או 40 דקות הליכה ממרכז ולנסיה. 

תשלום עבור החניה במקום. תחנות אוטובוס ממוקמות בסמוך לכניסה לגן החיות.

כדי להגיע לגן החיות, אתם יכולים ללכת לאורך אפיק הנהר Turia לכיוון Parque de Cabecera או לקחת את קווי המטרו 3, 5 או 9, ולקפוץ בתחנת Nou d'Octubre. 

אוטובוסים מס' 73, 95, 98 ו-99 ייקחו אתכם גם לביופארק. 

  • הכניסה חופשית לילדים מגיל 3 ומטה.
  • יש מספר מסעדות באתר, כמו גם מגרש משחקים.
Bioparc Valencia
Bioparc Valencia

חוויה באנדלוסיה מתחילה כאן