חמאם טורקי בקורדובה – כרטיסים והמלצות

עזרה בתכנון הטיול לאנדלוסיה? השאירו פרטים 👇

חמאם טורקי בקורדובה (Hammam Al Ándalus Córdoba)

הרפו את השרירים שלכם עם טבילה בבריכה התרמית החמה, ולאחר מכן עוררו את החושים שלכם על ידי התקררות. תהנו מהבריכה החמימה ותרגישו את עצמכם חוזרים לזמנים קודמים שבהם הספרדים היו מבלים שעות בדיונים על נושאים בחיי היומיום שלהם. שבו בחדר האדים, שאפו את האדים המרגיעים שלו, החדורים בתמציות ארומטיות, ואז לכו לפינת ארומה של המרחצאות כדי ליהנות מעיסוי.

כרטיסים

מה כולל הכרטיס?

  • אמבטיה ערבית 75, 60, 45, 30 דקות (בהתאם לבחירתכם)
  • מגבת, ג'ל, שמפו, מייבש שיער, קרם לחות ולוקרים (ניתן להשיג בחדר ההלבשה)
  • עיסוי מרגיע של 15, 30, 45 או 60 דקות (בהתאם לבחירתכם)

כל הפרטים בלינק הבא:

חמאם בספרד תרבות מזרחית

המרחצאות התורכיים היו המשך למרחצאות הרומיים והתפשטו בכל העולם האסלאמי של ימי הביניים, מהמזרח התיכון ועד אל-אנדלוס. הם הפכו למרכז מפגש חברתי ולמרכיב חיוני בחיי העיירות והשכונות של הערים.

לאחר הכיבוש מחדש פקדה איזבל הקתולית על סגירתו, מסיבות דתיות. הם נשארו בתרבות המזרחית והפכו פופולריים במיוחד תחת האימפריה העות'מאנית.

מעיינות חמים

מטיילים שביקרו במדינות אלה אהבו חמאם טורקי ו"לקחו" אותם למערב אירופה, שם הם הפכו פופולריים באמצע המאה התשע-עשרה.

כיום ישנם כעשרים מרחצאות טורקיים פתוחות באי הבריטי, אם כי מרחצאות אוויר חם עדיין משגשגות במרחץ האדים הרוסי ובגרסאות הסאונה הפינית.

בתקופה האחרונה הם שגשגו בכל תרבויות המערב כעוד אחת מפעילויות הרפיה ופולחן הגוף, ובראשם הגל האופנתי של ה"ספא" והספא העירוני של הערים.

האירופים הכירו אותם בשל קשריהם עם העות'מאנים ובמזרח אירופה הם היו פופולריים בתקופה הוויקטוריאנית. בספרד יש מספר רב של מבנים היסטוריים שהיו אז "חמאם", כמעט בכל ערי חצי האי דרום מזרח.

חמאם אל אנדלוס

מטרים ספורים מהמסגד, בלב בירת הח'ליפות האומיית, המרחצאות הערביים של קורדובה יקחו אתכם אל הפאר המקסימלי של הממלכה האנדלוסית. פנקו את עצמכם באמבטיה ועיסוי תחת הארכיטקטורה הערבסקית שלה. הרגישו את הניגודים של המים על העור, תחושה אידיאלית לעורר ולהירגע בפגישה אחת.

סיור בחמאם:

הסיור בחמאם הוא לטעמכם ובחירתכם. עם זאת, אנו ממליצים להתחיל במקלחת של מים חמימים ולאחר מכן לעבור לחדר החם (36º) על מנת לשמור על תחילת הפגישה באותה טמפרטורת גוף.

לאחר שנרגעתם והעור מוכן להתחיל את המסע, לכו לחדר החם (39 º) ולחמאם הטורקי (90 º). פעולת הקיטור והטמפרטורות הגבוהות תורמות לגמישות ולחות העור. הנקבוביות מתרחבות ומתחילה הזעה, מה שמקל על ניקוי עמוק של האפידרמיס. הקיטור, בנוסף, מעדיף את הרחבת כלי הדם וסילוק הרעלים.

במהלך האמבטיה המעסה ממשיכה בתהליך הרפיה באמצעות עיסויים מרגיעים או עיסוי פילינג, סילוק תאים מתים בעור וניקויו מזיהומים ורעלים.

לבסוף, בחדר הקר (17º -18º) הגוף נח כדי לשחזר את הטמפרטורה הרגילה. פעולת המים הקרים משחררת את השרירים, מפעילה את זרימת הדם עוד יותר וברגע שיוצאים מהמים, הגוף נינוח עם תחושת קלילות בגפיים.

רצוי להרטיב את הגוף לאורך כל המסע. בחדר המנוחה נוכל להגיש תה ירוק עם נענע. לתה ירוק יש תכונות נוגדות חמצון והוא מעניק לחות.

Hammam Al Ándalus Córdoba
Hammam Al Ándalus Córdoba

ארמון BAILIO

לספא יש 2 דלתות גישה, האחת דרך פטיו דה לוס נארנג'וס והשנייה דרך דלת המודג'אר של הארמון, מה שיאפשר לכם להרגיש את עצמכם במקום מכובד שבו החושים שלכם מעוררים הודות לצליל המעורר של המים והספא. ריחות שנוצרו עם ניחוחות ייחודיים חתומים על ידי מעצבי בשמים גדולים. הספא מעוצב תוך שימוש בחלק מהדומוס הרומי שנמצא בחפירות הארמון וניתן לבקר בהריסותיו מאזור הרחצה.

איך להגיע לשם

כתובת חמאם אל אנדלוס קורדובה

Calle Corregidor Luis de la Cerda, 51, 14003, Córdoba

חוויה באנדלוסיה מתחילה כאן