סיור במבשלת בירה במלאגה – כרטיסים ומדריך מקיף

עזרה בתכנון הטיול לאנדלוסיה? השאירו פרטים 👇

ביקור במבשלת בירה במלאגה – Victoria Brewery

סרבזה ויקטוריה היא יותר מבירה, ויותר ממבשלת בירה. במשך כמעט מאה של היסטוריה, היא הפכה לחלק איקוני מהתרבות המקומית, המסמלת את מה שהמלאגנים (המקומיים), הידועים גם בתור boquerones, אוהבים בעיר שלהם ובקוסטה דל סול.

כרטיסים למבשלת ויקטוריה: ביקור מודרך

הכירו את בירה ויקטוריה של מלאגה, בסיור מודרך במבשלה כולל טעימות בירה!

מה כולל הכרטיס

 • סיור מודרך של 1.5 שעות במבשלה
 • מדריך טיולים דובר אנגלית או ספרדית (בהתאם לכרטיס שבחרתם)
 • טעימות בירה
 • סדנת מזיגת בירה מהחבית
 • גודל קבוצה מקסימלי: 12

כל הפרטים בלינק הבא:

מבשלת בירה אגדית זו נפתחה לפני כמעט מאה שנה. היא הושקה בשנת 1928 ביום החג של סנטה מריה לה ויקטוריה, הקדוש הפטרון של מלאגה, שממנו לוקחת הבירה את שמה. 

משפחת פרנקלו הקימה את המבשלה שלה מתוך משימה ליצור בירה מצוינת, תוך שילוב הטכניקות והמכונות של מבשלי הבירה הגרמניים עם המרכיבים המקומיים והעדפות הטעם. המפעל הראשון שכן בשכונת אל פרצ'ל במלאגה, והעסיק 85 עובדים. 

בשנת 1937 השיקה סרווזה ויקטוריה מסע פרסום שיהפוך לסמל של העיר והאזור. הוא מתאר תייר גרמני, אוחז בכובע ומנגב את מצחו, ובו הסיסמה המפורסמת כעת " Cerveza Victoria, Malagueña y exquisita" ("ממלאגה וטעים"). 

מלאגה חוותה פריחה תיירותית בשנות ה-60, והכרזה של סרבזה ויקטוריה סימלה תקופה חשובה זו של צמיחה, שגשוג והנאה. החברה גברה על המפעל הראשון שלה, ונזקקה למתקנים חדשים. 

בסוף שנות ה-60 הועברה המבשלה לשכונת אינטלהורס. ההנחיות המשפטיות דאז דרשו מכונות יקרות ורמות ייצור מינימליות גבוהות מאוד, מה שהוביל לזמנים דלים עבור החברה. עם זאת, למרות הקשיים הללו, סרבזה ויקטוריה המשיכה למלא תפקיד חשוב בקהילה ובתרבות המקומית, ולתת חסות לאירועי ספורט ותרבות מקומיים.

לידה ובנייה מחדש

בשנת 2001 נמכרה Cerveza Victoria לקבוצת Damm, חברת בירה אגדית שבסיסה בברצלונה. עם השקעה חדשה ומשימה מועצמת, הגיע הזמן לשינוי ב-Cerveza Victoria.

בשנת 2017, במלאת 89 שנה להשקה הראשונית, חנכה Cerveza Victoria מבשלת בירה חדשה ומתקדמת המשמשת גם כמרחב תרבותי וחברתי לאזרחי מלאגה. 

ממוקם בסמוך לכניסה הראשית של העיר, למתקן החדש יש לא רק גישה נוחה לתחבורה, אלא גם מתהדר בחזית זכוכית יפה שמזמינה מבקרים ומאשרת מחדש את זהותה של בירה ויקטוריה כסמלה של העיר. 

החלל החדש מכיל משרדים ארגוניים, מתקני בירה ובקבוקים, שטחי אחסון ולוגיסטיקה, אזור טעימות ועוד, כאשר כל חלל נועד להציג את האור הטבעי המדהים של קוסטה דל סול .

בירה ויקטוריה היום

כיום, Cerveza Victoria שומרת על הסטנדרטים של איכות וטוהר בבירה שלהם, תוך שימוש במרכיבים מקומיים וטבעיים בלבד, שנרקחו בקפידה. החברה נותנת חסות חשובה לאירועי ספורט ותרבות מקומיים, והמבשלה מארחת מופעים ופעילויות תרבות מקומיות.

המבשלה היא גם מקום פופולרי לסיורים וביקורים, עם סיורים מודרכים, טעימות וחקירה של מדוע הבירה הזו כל כך חשובה לתושבי מלאגה, לכן היא תישאר מותג איקוני לפחות למאה נוספת.

Victoria Brewery
Victoria Brewery

גלו את המבשלה הייחודית

עבודתו של סטודיו לעיצוב מלאגה Gana Arquitectura, מבשלת ויקטוריה החדשה, בשטח של 3,700 מ"ר, היא כמו חלון ראווה לטכנולוגיה מתקדמת . 

בליבה נמצא אזור המבשלה והאריזה, שם נמצאות המכונות המעורבות בתהליכי הייצור – בישול או חליטה, תסיסה ויישון – ובקבוקי בירה.

איך מייצרים את הבירה?

הידעתם שהמאסטר הראשון של הבירה של ויקטוריה היה גרמני? או שרק מרכיבים טבעיים משמשים בייצורו? תגלו את העובדות הללו ועוד הרבה עובדות מפתיעות במהלך הסיור המודרך שלכם במבשלת הבירה החדשה, וכן תגלו את הסודות וההיסטוריה של בירה ויקטוריה : 'Malagueña y exquisita' . 

תהליך הבישול של ויקטוריה

עקבו אחר התקדמות הבירה : השריית הלתת, הרתחה של הוורט, הרגע שבו מוסיפים את הכשות כדי לתת את המרירות והטעם האופייניים ו-12 ימי ההתבגרות שמגיעים לשיאם כשנוצרת ויקטוריה מושלמת. שיטת ייצור מלאה , מהטחינה הראשונית ועד הביקבוק. חווית הבירה המלאה .

טעימת בירה מרעננת במלגה

אחרי כל הדיבורים האלה על בירה, אתם חייבים להרגיש צמאים. בסיום סיור מבשלת ויקטוריה, תוזמנו לטעימות בירה . גלו בעצמכם את הניואנסים השונים בטעמים של כל זני ויקטוריה וקחו חלק בסדנת מזיגת בירה . 

איך להגיע 

כתובת:

Avenida de Velázquez 215, Polígono Azucarera. 29004 Malaga

 • במכונית
  • Via Ronda del Oeste MA-20 (לכיוון מלאגה). יציאה MA-22.
  • Via Ronda del Oeste MA-20 (לכיוון Algeciras). יציאה 234.
  • Via Av. Velázquez (לכיוון מרכז העיר). יציאה C/ Almáchar.
  • דרך כביש הגישה לנמל MA-22.  יציאה Av. Velázquez.
 • באוטובוס
  • EMT קווים  9, 5, 10.
  • קונסורציום התחבורה באזור מלאגה Malaga Area Transport Consortium- M-110, M-112, M-113, M-132, M-230, M-334.
 • במטרו
  • תחנת Palacio de los deportes (L2).

חוויה באנדלוסיה מתחילה כאן