מבצר אלקזבה במלאגה (מצודת אלקזבה)

עזרה בתכנון הטיול לאנדלוסיה? השאירו פרטים 👇

אלקזבה (Alcazaba)

אחת האטרקציות המובילות של מלאגה, אלקזבה (Alcazaba) היא נקודה שחובה לראות במהלך שהותכם בעיר האנדלוסית הנהדרת הזו.

מבצר עתיק זה (שראשיתו במאה הראשונה) מתנשא מעל המרכז ההיסטורי, עמד במבחן הזמן כדי להגן על העיר מול פולשים ואימפריות מרובות לאורך ההיסטוריה המשובצת שלה.

תקבלו כאן את כל המידע על איך לבקר במבנה האייקוני הזה, כולל זמני פתיחה, מחירי כרטיסים, איך להגיע ולמה כדאי לך ללכת, נציג בפניכם גם את ההיסטוריה וכל הפרטים שתצטרכו כדי לקבל חוויה נעימה, מלאה, חלקה ובלתי נשכחת.

אז בואו נתחיל עם המדריך המלא לביקור באלקזבה במלאגה, ספרד.

כרטיסים

התיאטרון הרומי של מלאגה ואלקזבה: סיור מודרך

  • משך: שעה ו- 30 דקות

  • מדריך חי באנגלית, ספרדית

  • קבוצה של מקסימום 10 אנשים

  • כניסה לתיאטרון הרומי של מלגה

  • כניסה לאלקזבה

  • מדריך טיולים רשמי דובר אנגלית וספרדית

כל הפרטים בלינק הבא:

למה לבקר באלקזבה במלאגה?

פשוט מאוד, אתם צריכים לבקר אלקזבה במלאגה כי זו אחת האטרקציות המובילות של העיר.

גם אם יש לכם רק יום אחד לשוטט ברחובות העיר האנדלוסית המדהימה הזו, אז האלקזאבה אמורה להיות מרכיב איתן במסלול הטיול שלכם.

תקבלו כמה מרגעי המפתח בהיסטוריה של מלאגה, ותתרגשו מנופים נפלאים של העיר והים התיכון – שלא לדבר על היכולת לטייל ולהתפעל מהמבנה העתיק הזה עצמו – לא רצו לפספס את הפנינה הזו.

תולדות המבצר

מבצר שנבנה בין השנים 1057 ל-1063 על ידי השליטים המורים, אלקזבה של מלאגה נועד גם כמבנה הגנה להגנה על העיר וגם כמקום למנהיגיה ליהנות מהחיים… ומקום יפהפה לבנות בו ארמון!

ממוקם על פיסת אדמה מוגבהת מעל העיר (עיר ששמרה על אותו שם לאורך ההיסטוריה), ה-Alcazaba גם הציע לתושביה נופים מצוינים של הים והאזור הכפרי שמסביב, מה שהופך אותו לנקודת תצפית מרכזית על מנת לאתר פולשים פוטנציאליים.

בעזרת חומרים מהתיאטרון הרומי למטה (שלמעשה התגלה מחדש רק ב-1951), האלקזבה נכבשה מאוחר יותר על ידי שליטי האימפריה הנאסרידית – כן אותו צוות שבנה את האלהמברה בגרנדה – שהמיר אותו למקום יפה עוד יותר לאליטה השלטת לחיות ולהנות.

מאוחר יותר צורפה האלקזבה לטירת גיברלפארו השכנה וכיום אתה יכול לבקר בשתיהן מתחת לכרטיס משולב אחד – אם כי הגישה אליהן היא באמצעים נפרדים.

האלקזבה השמורה ביותר (שפירושה מצודה בערבית) בספרד כיום, המקום האפי הזה במלאגה מפורסם בכך שהוא ביתו של מצור בן 3 חודשים, שבמהלכו 110 המגדלים שלו היו שימושיים מאוד!

כעת האלקזבה היא יותר חורבות, אך לאחר שהשתמרה וטופלה היטב, המבקרים במלאגה עדיין יכולים ליהנות ממנה והיא מהווה אטרקציה תיירותית נהדרת ובמחיר סביר.

Alcazaba of Málaga
Alcazaba of Málaga

מה לעשות כשאתם שם

בכנות, הדבר העיקרי שאתם צריכים לעשות כשאתם מבקרים באלקזבה במלאגה הוא רק לספוג את הכל – ההיסטוריה, האווירה, המידע והנופים.

אתם באמת יכולים לעלות דרך ובין ההריסות כאן (כלומר שזה קצת כמו מוזיאון חי) ויש גם הרבה צילומים, אז אל תשכחו לצלם כמה תמונות נהדרות בזמן שאתם שם – במיוחד מלמעלה מציע נוף מדהים על העיר והים התיכון שמעבר לו.

איך להגיע לשם

ניתן להגיע אל אלקזבה בקלות ברגל מהמרכז ההיסטורי של מלאגה.

הגישה היא מחוץ ל- Plaza de la Aduana ומכאן מתחילים לטפס עד לכניסה למבנה.

 

זמני פתיחה + מתי לבקר

במהלך חודשי החורף (נובמבר עד מרץ), האלקזבה פתוחה מ-9.00 בבוקר עד 18:00 בערב. כניסות אחרונות הן בשעה 17:15.

בחודשי הקיץ (אפריל עד אוקטובר), הוא נפתח ב-9:00 בבוקר ונסגר ב-20:00, כאשר הכניסה האחרונה מותרת ב-19:15.

אז כן, כדאי לשים לב שהכניסה נסגרת חצי שעה לפני שהשערים עושים זאת, אז אל תגיעו מאוחר מדי ועדיין תצפו להיכנס פנימה – לא תוכלו!

מומלץ לבקר באלקזבה במלאגה או דבר ראשון בבוקר כשהנופים יהיו הכי בהירים, או מאוחר אחר הצהריים כשתוכלו ליהנות מצבעי שעת הזהב המהממים מהתצפיות המדהימות שלו.

באופן כללי, היינו נותנים 90 דקות לחקור את כל האתר.

הדבר הנוסף היחיד שיש לזכור הוא אם אתם רוצים לבקר גם בטירת גיברלפארו, ובמקרה כזה עליכם לאפשר עוד כ- 90 דקות כדי לחקור את האטרקציה הזו.

חוויה באנדלוסיה מתחילה כאן