טירת לה מוטה: מבצרה של מלכה אדירה

עזרה בתכנון הטיול לאנדלוסיה? השאירו פרטים 👇

 טירת לה מוטה (Castle La Mota)

במרחק של חצי שעה נסיעה מויאדוליד, מטייל יכול להבחין בטירה ענקית השולטת במישור הקסטיליאני האינסופי.

 טירת לה מוטה (Castle La Mota) מבצר המשקיף על העיירה שהיא מגינה עליה, מדינה דל קאמפו . הבניין מלא בסיפורים: בהיותו ילד פלא צבאי ובלתי מנוצח, הדגם שלו זכה לחיקוי בכל אירופה. עם זאת, הוא שימש גם כבית סוהר, למשל, עבור הנסיך של מצ'יאוול, סזאר בורג'יה . באשר לכפר, מדינה דל קמפו הפכה למקום האהוב על  המלכה הקתולית אליזבת .

היא גרה בארמון המלכותי, שם פגשה את כריסטופר קולומבוס והעניקה לו את כל מה שהוא צריך כדי לגלות את אמריקה . הנה סיפורה של מדינה דל קאמפווטירת לה מוטה, מבצרה של מלכה אדירה.

כרטיסים למבצר לה מוטה: מסלול מהיר

בקרו במבצר לה מוטה, בעיר העתיקה המוקפת חומה אלקלה לה ריאל

מה הכרטיס כולל

  • כניסה למצודת לה מוטה

  • מדריך שמע בספרדית (מבוגר וילד), אנגלית, צרפתית וגרמנית

שעות פתיחה

ראשון-שני, רביעי-שבת – 10.00 – 18.00

שלישי סגור

כל הפרטים בלינק הבא:

המבצר הבלתי חדיר

למרות המראה הנוכחי שלה, טירת לה מוטה נולדה כמבצר נוסף להגנה על הגבול מפני הכוחות המורים. עם זאת, בסוף המאה ה-15, אביה, אחיה ובעלה של המלכה אליזבת חידשו אותו והפכו אותו למבצר הטוב ביותר באותה תקופה. אתם עשויים לתהות איך זה נעשה מכיוון שהוא עשוי מלבנים רכות ואדמה, הניתנים לשבירה בקלות – אבל זו בדיוק הסיבה. אם תירו בו עם תותחים חזקים, חומת אבן תישבר, אבל השילוב החלק הזה רק יספוג את הפגיעה ויישאר זקוף. נטיית חומותיו, עומק החפיר וגובה מגדל ההומאז' שלו (42 מטר) אי אפשר היה לכבוש. 

כשהיא נבנתה על ידי קרוביה האהובים ביותר, המלכה אליזבת הראשונה חיבבה את המקום הזה. לפני שהפכה למלכה, היא גרה במדינה דל קמפו , והיא תמיד חזרה לכאן לרגעים החשובים שלה. במקום הזה היא פגשה את כריסטופר קולומבוס והאמינה בפרויקט שלו כשאף אחד אחר לא עשה זאת, כולל בעלה, המלך פרדיננד . כאן היא חתמה על צוואה משלה, והכירה ביורש שלה, לא בתה שלה ג'ואנה המטורפת , אלא בנה, העתידי צ'ארלס הראשון מספרד והחמישי מגרמניה . 

כיום הפטיו שלה מארח פעם בשנה את פסטיבל הסרטים מדינה דל קמפו (Medina del  (Campo film festival. 

בית כלא מלכותי

באשר לטירת לה מוטה , בסופו של דבר היא שימשה יותר ככלא מאשר מבצר. לפיכך, כאשר סזאר בורג'ה , בנו של האפיפיור אלכסנדר השישי , היה בצרות עם המלכים הקתולים , הוא ננעל כאן. חייו היו הדוגמה המושלמת לנסיך הרנסנס, ומספרים שהוא היווה את ההשראה של מאצ'יאוול (Machiavel) ליצירתו המפורסמת ביותר, 'הנסיך'. עם זאת, הוא הצליח להימלט מהמבצר על ידי הצמדת חבל לחלון שלו וירידה בקיר מגדל ההומאז' הענק. עם זאת, מישהו גילה אותו וניתק את החבל, והותיר אותו במצב רע, אבל הוא הצליח לקפוץ על סוס ולעוף משם. האורח הבא של הכלא הזה לא היה מוצלח באותה מידה: זו הייתה בתה של המלכה, ג'ואנה המטורפת. היא לא הייתה כועסת, רק מאוהבת עמוקות בבעלה. כשהוא מת היא נכנסה לדיכאון, והוריה לא סמכו עליה יותר שתשלוט במדינה. אז הם כלאו אותה בכלא הזה, ואחר כך בטורדסילה הסמוכה , שם היא נשארה 42 שנים עד מותה. 

La Mota Andalusia
La Mota Andalusia

מדינת דל קמפו

עם זאת, שום דבר מהסיפור העצוב הזה לא נשאר במדינת דל קמפו, מקום מלא חיים. פלאזה מאיור שלה (Plaza Mayor), הכיכר המרכזית, היא אחת הגדולות בספרד, בגודלה דומה לזו של מדריד. פעם התקיימו במקום הזה ירידים, והם אורגנו בגילדות, כפי שניתן לראות עדיין באדמה, שם לכל גילדה יש ​​את הלוח שלה. מצד אחד, תוכלו לזהות את הפסל של המלכה אליזבת. מולה, בצד הרחוק, יש את הקולגיאטה של ​​סנט אנטולין , שאליזבת רצתה להפוך לקתדרלה. לידו נמצאים שרידי הארמון המלכותי העתיק. 

כשתסיימו עם הביקור, הגיע הזמן לחשוב על אוכל. המקום הזה אידיאלי לארוחה טובה. ממש בליבה של אזור Rueda , המפורסם ביינות שלו, יש בו בשר, גבינה ולחם נהדרים. השתתפו בשוק המקומי ותנו לעצמכם להתייעץ עם הרוכלים המקומיים. מדינה דל קמפו ידועה במוצרים המקומיים שלה במשך מאות שנים, ואתם צריכים לנסות אותם! 

אתם מבינים, בקסטיליה, מה שנראה כמו עיירה קטנה רגילה, במציאות, מסתיר סיפורים נהדרים. אחד מהם הוא  טירת לה מוטה, מבצרה של מלכה אדירה. זה מקום שבו הובא גילוי של יבשת שלמה. זה היה בית סוהר למלכות ולנסיכים, מבצר כל כך בלתי מנוצח עד שהוא שוחזר בכל רחבי אירופה.

חוויה באנדלוסיה מתחילה כאן