פארק הטבע אלבופרה ליד ולנסיה – המדריך המקיף

עזרה בתכנון הטיול לאנדלוסיה? השאירו פרטים 👇

פארק הטבע אלבופרה (Albufera Natural Park)

כאן הומצאה הפאייה!

רק 10 ק"מ מהעיר ולנסיה, הטבע בצורתו הטהורה ביותר, שקיעות קסומות, שייט בסירה והזדמנות להתנתק כמו בשום מקום אחר. נווה מדבר עירוני מוקף בשדות אור ויערות: זו המשמעות של פארק הטבע אלבופרה (Albufera Natural Park) לכל מי שמכיר אותו. 

בהחלט תרצו לבקר אם תרצו לגלות את מקורות המטבח הוולנסיאני. כי איזו סיבה טובה יותר לבוא מהעובדה שהפאייה הומצאה ממש כאן? 

לכו לעיירה אל פלמאר ונסו את המנות המסורתיות שלהם. תטעמו קצת All-i-pebre (תבשיל צלופחים בטעם שום ופלפל) ובורי כבוש.

תוכלו לחוות דרך חדשה להבין אוכל: ליהנות ממנו תוך למידה של מקורותיו. טיילו באחד מששת המסלולים המסומנים בשמורת הטבע. גלו את כל עופות המים והצמחייה, חיו כמו דייג מקומי אותנטי בלגונה הגדולה ביותר בספרד. בטוח שתרצו לחזור שוב.

סיור שיוצא מהעיר ולנסיה

סיור שיוצא מ- אליקנטה

סיור שיוצא מ- בנידורם

תקציר

פארק האלבופרה, כמו שמורת החולה, עם בעלי כנף.
פארק טבעי ייחודי בעולם. זהו ים פנימי קטן מוקף שדות אורז. יש מספר רב של מיני בעלי חיים מקומיים שקל לראות מהסירה. הדבר הטוב ביותר הוא לאכול פאייה טובה באחת מהמסעדות הסמוכות הרבות ולאחר מכן ליהנות בפארק.

כרטיסים - סיורים

מה תוכלו לעשות בפארק?

סיור L'ALBUFERA באופניים 

אם תרצו לשמור על כושר, תוכלו גם לנסוע לפארק מוולנסיה באופניים. יש  שביל אופניים  במקביל לכביש V-15 שייקח אותכם עד לשם. 

מי מכם שרוצים אקסטרה אתגר – אולי אפילו תרצו להתמודד עם ה-  Vuelta l'Albufera  באופניים. מסלול מעגלי זה באורך 78 קילומטרים מוולנסיה עובר דרך שדות האורז בביצות ויער החוף של הים התיכון, מגלה את הנמלים וכפרי הדייגים סביב הלגונה. 

גולת הכותרת: שיט בסירה 

שייט  בסירה  היא הדרך הטובה ביותר לראות את חיי הציפורים מקרוב ולהירגע בסביבה הטבעית הפנטסטית הזו. בשעת בין ערביים, הגוונים הזהובים האדמדמים של השקיעה יוצרים אווירה קסומה. 

ישנם רציפים  בגולה דה פוג'ול  ובנמלים  בקטארוג'ה, סילה, סולנה ואל פלמאר (Catarroja, Silla, Sollana and El Palmar)

תוכלו לשוט בסוג של סירה בעבודת יד המכונה אלבופרנץ, והנסיעה נמשכת כ -40 דקות . ניתן גם להזמין טיולים המשלבים שייט בסירה עם סיור בברקה (קוטג') מסורתית, או פאייה אותנטית כמובן. 

חקר המערכות האקולוגיות המקומיות 

האטרקציה העיקרית היא לגונת המים המתוקים הגדולה המשתרעת על פני יותר מ-2,800 דונם, הגדולה ביותר בספרד, לה הפארק חייב את שמו: L' Albufera . 

הוא מספק מחסה לעד  300 מינים שונים  של ציפורים לאורך כל השנה, במיוחד לעופות המים באותו חורף שם, כולל פלמינגו. למעשה, L'Albufera סומנה כשטח ביצות בעל חשיבות בינלאומית, ומאז 1994, כאזור הגנה מיוחד.  

אם אתם מתעניינים בצפרות,  במרכז הפירושים Racó de l'Olla , תוכלו ללמוד עוד על חיי הציפורים של הפארק ולחוות קצת צפרות מהמצפים שלו וממגדל התצפית, שמציע נוף פנורמי. 

הלגונה מוקפת בנוף של ביצות ושדות אורז, אשר משתנים לחלוטין בכל שלב של המחזור החקלאי: ירוק בקיץ, כחול בחורף כאשר המים מציפים את השדות, וחומה כאשר האדמה נותרת חשופה. וברצועה שמפרידה בינו לבין הים, תמצאו מערכת אקולוגית ייחודית:  הדיונות הטבעיות ויערות האורנים של לה דבסה. בקרו בקיץ כדי להירגע בשמש בין הצמחייה המחוספסת לים, בחופים פראיים כמו  L'Arbre de Gos ,דבסה , אל סלר ולה גרופרה.  

בכל אחד מהרציפים, תוכלו להגיע בסירה ל- Tancat de la Pipa , שמורת המגוון הביולוגי בתוך הפארק הפתוחה למבקרים בהזמנה מראש. היא מורכבת מ-40 דונם של שדה אורז שבשנת 2007 הפכו לקבוצה של בתי גידול מימיים הודות לצמחייה צפופה המתפקדת כמסנן רב עוצמה, המשפר את איכות המים. בנוסף, בית הטורבינה לה פיפה לשעבר משמש כיום כמרכז מבקרים קטן עם נוף מרהיב של הפארק מנקודת התצפית.  

איך לראות את L'Albufera 

בלה דבסה, אתם יכולים לבחור מתוך שישה שבילים כדי לחקור את הצמחייה המקומית, הנופים וההיסטוריה. יש גם מסלולים שונים לחקור את הפארק כולו בכל דרך שתרצו: ברגל או באופניים. ואם אתם מורידים את אחד ממדריכי האודיו השונים (זמין בספרדית ובאנגלית) לנייד שלכם, תמצא מידע רב ערך כדי לשפר את הביקור שלכם ולאפשר לכם להעריך עוד יותר את הסביבה הטבעית המדהימה הזו. 

דייג בל'אלבופרה 

במהלך עונת הדיג, אוקטובר עד אפריל, שוק הדגים המענג (Caudete, 13; El Palmar) מציע צלופח בר מקומי, כמו גם  בס ים, בורי פסים וקרפיון. אגודת הדייגים, שהוכרה משפטית על ידי המלך ג'אומה הראשון בשנת 1250, מורכבת מ-400 חברים, מתוכם 100 עדיין פעילים. ישנם 56 אזורי דיג מבוססים, אשר מוקצים על ידי הגרלה בכל עונה במה שמכונה הגרלת redolin. השם בא מכדורי העץ הקטנים שלתוכם מכניסים הדייגים פיסת נייר עם שמם. אלה מונחים לאחר מכן בתוף ההגרלה. כאשר כל כדור מגיח, הדייגים בוחרים את מקומות הדיג שלהם. האחרון שייבחר יהיה הפסדור לשוק הדגים, האחראי על שקלול כל התפיסה של היום בשוק, בתמורה לאחוז מהמכירות. 

Albufera Natural Park
Albufera Natural Park

איך מגיעים ל-L'ALBUFERA

אתם יכולים להגיע לפארק  באוטובוסים העירוניים של EMT מספרים 24 ו-25. 

ממרכז ולנסיה, מספר 24 ייקח אותכם לאל פלמאר  El Palmar  ומספר 25 לאל פרלונט  El Perellonet, תוך פחות משעה ובמחיר של 1.50 אירו בלבד לכל כיוון.

תוכלו לרדת בתחנות Embarcadero או El Palmar וליהנות משיט בסירה מסורתית בלגונת אלבופרה.

חוויה באנדלוסיה מתחילה כאן