קתדרלת סביליה – סנטה מריה

עזרה בתכנון הטיול לאנדלוסיה? השאירו פרטים 👇

סביליה היא אחת הערים הוותיקות ביותר בספרד עם היסטוריה שהולכת אחורה אלפי שנים. העיר הספרדית הדרומית מייצגת את התרבות הספרדית בצורה נפלאה ולא במקרה היא יעד תיירותי פופולרי עבור תיירים מכל רחבי העולם וכמובן גם עבור התייר הישראלי.

העיר העתיקה מלאה בארכיטקוטרה מרהיבה עם מבנים מפוארים ומיוחדים, אחד המבנים ככל הנראה המתויירים ביותר בעיר זוהי קתדרלת סביליה, הקתדרלה הגותית הגדולה בעולם, אשר הוכרזה כמורשת עולמית של אונסק"ו. 

ביקור בקתדרלת סביליה נחשב חובה לכל מי שמגיע לטיול בעיר המקסימה אך מומלץ לתכנן את הטיול מראש מפני שבהחלט יכולים להיות עומסים במקום, לכן אספנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת על קתדרלת סביליה, כרטיסים דילוג על התור מידע שימושי ועוד.

ההיסטוריה של קתדרלת סביליה

הבנייה של מבנה הקתדרלה של סביליה החל בתחילת המאה הארבע עשרה עד תחילת המאה החמש עשרה, התוכנית הייתה לבנות כנסייה מרשימה במיוחד ומפוארת בצורה יוצאת דופן. המבנה המרכזי מתנשא לגובה של ארבעים ושתיים מטרים ומסביב נבנו שמונים קפלות הכנסייה משתרעת על פני שטח של כמעט שתיים עשרה אלף מטר רבוע.

לאורך השנים המבנה עבר שינויים ותוספות כאשר בסוף המאה התשע עשרה חלק גדול מהמבנה קרס, החלו עבודות שיפוצים כדי לשחזר אותו, כיום המבנה נשמר בצורה יוצאת מן הכלל ומאפשר למבקרים לראות אותו במלואו הדרו.

הקתדרלה של סביליה ומגדל חירלדה

קתדרלת סביליה היא לגמרי מסוג המקומות שאסור לפספס כשמגיעים לעיר המקסימה. המבנה המפואר והמרשים ככל הנראה ישאיר אתכם מופתעים, זוהי אחת הכנסיות הגדולות והמפוארות ביותר בעולם אשר מעוצבת בצורה מדהימה ומכילה אינספור יצירות אמנות של אמנים מובילים באותם שנים.

החלק הפנימי של קתדרלת סביליה מרשים לא פחות מהחלק החיצוני, עם אולם מרכזי ענק בו נמצא המזבח הגדול והיקר ביותר בעולם, לצידו של האולם הראשי נמצאות שמונים קפלות אשר כל אחת מהן מוקדשת לקדוש אחר שמילא תפקיד חשוב בעיר.

אחת מנקודות הציון החשובות בקתדרלה זהו הקבר של מגלה הארצות המפורסם כריסטופר קולומבוס, בסיור בקתדרלה תוכלו ללמוד על ההיסטוריה המעניינת והמגוונת של קתדרלת סביליה באמצעות מדריך שמע. 

כרטיס הכניסה למתחם כולל גם ביקור במגדל חירלדה אשר מתנשא לגובה של של יותר ממאה מטרים. המבנה בנוי במספר סגנונות שונים אשר ממחישים את סגנונות האדריכלות שהיו בסביליה לאורך השנים.

מגדל חירלדה אשר נקרא גם מגדל הפעמונים בנוי בסגנון רנסנס הוא תוכנן על ידי הרנן רואיז במאה השש עשרה. בקצה המגדל הגבוהה, ניתן לראות שבשבת מיוחדת שנחשבת לסמל נוסף של סביליה.

מידע שימושי לפני ביקור בקתדרלת סביליה

אחד הדברים שאפשר לומר על קתדרלת סביליה זה שזוהי אטרקציה פופולרית במיוחד בסביליה, מה שאומר שגם בעונות פחות מלאות בתיירים עדיין ייתכנו תורים ארוכים מאוד בכניסה למתחם. הדרך הטובה ביותר לחסוך את כל הכאב ראש המיותר הזה היא באמצעות רכישת כרטיסים מראש באינטרנט.

מחירו של כרטיס הוא חמישים ושבעה שקלים לאדם. היתרון הבולט שלו הוא שהוא כולל דילוג על התור שמונע מכם לחכות בתור הארוך בכניסה זהו יתרון גדול ומשמעותי בכל עונות השנה ובעיקר בעונות השיא, כמו כן הכרטיס כולל גם כניסה למגדל ג'ירלדה הגבוה אשר מעניק לכם נופים מדהימים על העיר סביליה והאזור.

לאחר רכישת הכרטיסים אתם מקבלים אישור הזמנה תוך ארבעים ושמונה שעות, כמו כן הכרטיס כולל אפשרות ביטול בעת הצורך עד עשרים וארבע שעות לפני המועד של הסיור. חשוב להגיע למקום בתאריך והשעה שנקבעה כדי שתוכלו לדלג על התור בכניסה.

ישנה אפשרות של מדריך אודיו, בעת ההזמנה ניתן לשדרג את הסיור ולהוסיף את המדריך. השדרוג עולה עוד כמה שקלים לאדם אך הוא בהחלט מומלץ מפני שזהו סיור מודרך מעולה ומקיף שמלמד אתכם על ההיסטוריה הארוכה והמעניינת מאוד של הקתדרלה.  

כדאי לקחת בחשבון שהעלייה למגדל כרוכה בהרבה מדרגות והיא בהחלט מעייפת, למי שמתקשה מומלץ לא לעלות במידה ויש לו בעיות מסוימות שיכולות למנוע ממנו או ממנה, קתדרלת סביליה היא יעד תיירותי מושלם עבור כל מי שאוהב היסטוריה ומבנים מרשימים ומפוארים זוהי חוויה בלתי נשכחת ואחת האטרקציות המומלצות בסביליה.

קתדרלת סביליה זוהי אחת הכנסיות הגדולות והמפוארות בעולם. היא בנויה בסגנון גותי והמבנה מרשים גם מבפנים וגם מבחוץ, היא הוכרזה כאתר מורשת של אונסקו" וכיום היא נחשבת לאחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר של סביליה כמו גם אחד מהסמלים של העיר, קתדרלת סביליה בת יותר מחמש מאות שנה נשתמרה בצורה יוצאת מן הכלל ובתוכה תוכלו להתרשם ממגוון פרטי אומנות וציורים מדהימים

את כרטיס הכניסה לקתדרלת סביליה מומלץ לקנות מראש באינטרנט בעיקר אם אתם נוסעים בעונות השיא. מחירו של הכרטיס הוא 57 שקלים לאדם והוא כולל, כניסה למתחם הקתדרלה ומגדל חירלדה אשר נקרא גם מגדל הפעמונים, ניתן לשדרג את הכרטיס ולהוסיף גם מדריך שמע, זהו מדריך מעולה אשר מסביר ומלמד אתכם על ההיסטוריה של קתדרלת סביליה.

המתחם של קתדרלת סביליה פתוח כל ימות השבוע החל מהשעה, 10:45 עד 17:00 בימי ראשון המקום נפתח בשעה 14:30, כדאי לקחת בחשבון הכניסה לקתדרלה היא עד שעה לפני הסגירה.

קתדרלת סביליה נמצאת בכתובת: Av. de la Constitución, s/n, 41004 Sevilla,  הקתדרלה נמצאת באזור מרכזי וניתן להגיע אליה בהליכה של רבע שעה ממרכז העיר. במידה ואתם מגיעים עם רכב מומלץ לחפש חנייה ברחובות מעט מרוחקים מאזור הקתדרלה מפני שרוב הסיכויים שלא תוכלו למצוא שם חנייה מסודרת.

חוויה באנדלוסיה מתחילה כאן