מרכז פומפידו במלאגה – מוזיאון פומפידו מלאגה

עזרה בתכנון הטיול לאנדלוסיה? השאירו פרטים 👇

מרכז פומפידו במלאגה - מוזיאון פומפידו מלאגה

מרכז פומפידו במלאגה (Centre Pompidou Malaga) פתח את שעריו באפריל 2015. הוא צבר במהירות מוניטין של אמנות חדשנית באוסף הקבוע שלו ובתערוכות ארעיות מעוררות מחשבה. זה יחד עם קוביית הזכוכית האיקונית שלו, הפכה אותו לאחד ממוזיאוני האמנות הטובים ביותר במלאגה ובדרום ספרד.

באפריל 2022, מרכז פומפידו חידש שוב את האוסף הקבוע שלו. 

A Time of One's Own – Escapìng the Clock יוצג עד אוקטובר 2023 ויעניק למבקרים במלאגה הזדמנות לראות עבודות של כמה מהאמנים הטובים ביותר של המאה ה-20 וה-21. במדריך זה למרכז פומפידו במלאגה אנו מציעים מידע על מה לראות במוזיאון בתוספת מידע מעשי חיוני.

כרטיסים 

היכנסו ל- El Cubo , מבנה זכוכית קוביים בנמל מלאגה, ובקרו באחד מהסניפים הבודדים של מרכז פומפידו מחוץ לצרפת

  • ראו יותר מ-80 יצירות אמנות, מ-1905 ואילך, כולל יצירות משמעותיות של פבלו פיקאסו ותערוכות המתעדכנות באופן קבוע
  • תהנו מאוספים המקובצים לשבעה חלקים שונים המכסים סגנונות, אמנים ומדינות רבות ושונות

מה כולל הכרטיס

  • גישה לאוסף הקבוע

  • גישה לתערוכה הזמנית

  • מדריך שמע: אנגלית, צרפתית, רוסית, ספרדית

כל הפרטים בלינק הבא:

תערוכות שמתקיימות כרגע במוזיאון פומפידו במלאגה

מה מוצג במרכז פומפידו במלאגה

אוסף A Time of One's Own במרכז פומפידו במלאגה מחולק לשישה חלקים (המפורטים להלן), כולם בוחנים את מערכת היחסים שלנו עם הזמן. אבל לפני שאתם נכנסים, תהנו מכל החיים , סרטון של ברוס ביילי עם פסקול של אלה פיצג'רלד.

זמן פנאי 

חלק זה מסתכל על מה שאנו עושים בזמננו הפנוי ומכיל תערובת נהדרת של יצירות אמנות, פסלים וחפצים. פסל הילדה הקטנה של פיקאסו נמצא גאה במקום לצד הצעצוע הגדול של פיליפ סטארק וציורים של לגר ומקובסקי. 

זמן חג 

במקביל לשעות הפנאי צאו לחופשות (כנראה אתם בחופשה בזמן שאתם מסתכלים בתערוכה הזו) והחדר הזה מציג אמנות נהדרת ( שתי הדוברות מאת אנדרה דיריין, למשל) בתוספת סרטונים וחפצים. בקתות חוף תופסות את מרכז הבמה – דגם 1983 של אלדו רוסי, למשל, בתוספת סרטון של בקתות חוף בצרפת בשנות ה-30. בית הנופש המעופף שעוצב על ידי גיא רוטייר בשנת 1964 מציע חזון עתידני של זמן חופשה. 

זמן התבוננות פנימית 

דגמים אדריכליים מופיעים בחלק זה – לדוגמא אגוסטין הרננדס. זה גם בוחן פעילויות ביתיות שגוזלות זמן כשאנחנו לא ממש יודעים מה לעשות איתן. יש שם סרטון מהנה, Semiotics of the Kitchen מאת מרתה רוסלר, ומיצב גדול של מטלי קראסט. 

זמן בין לבין

שינה כמובן גוזלת זמן רב ולכן אין זה מפתיע למצוא שינה וחלומות בתערוכה החדשה. מסך וידאו ענק ובו ליצן מנמנם הוא התערוכה המרכזית בחדר הזה, תמצאו שם גם פסל יוצא דופן של ריצ'רד באקיה הכולל מאווררים ועוד כמה הפתעות. 

זמן פנימי 

הקולקציה עוברת כעת לזמן מהורהר עם מגע של הזיות. הקטע הזה מאוד חושי עם כמה סרטונים, מיצב מעט מטריד של וונדי ג'ייקוב ( The Somnambulist , צורות שינה שנושמות) בתוספת כמה צינורות פלורסנט יצירתיים שמנגנים מוזיקה של עמנואל לגאריג. מקס ארנסט ומירו גם הם עומדים במרכז הבמה עם שלושה ציורים יוצאי דופן. 

זמן עימות 

החלק האחרון בחדר הגדול ביותר נותן תמיד למרכז פומפידו את ההזדמנות להציג את המיצבים הגדולים ביותר שלו ותערוכה זו אינה יוצאת דופן. יש בחלל ארבעה בסך הכל והם כוללים את תריס הצדפה הנמרץ יוצא הדופן של ויטו אקונצ'י, עם מוזיקת ​​צינורות, המפולת המוזרה והנפלאה לא פחות של Wilfredo Prieto, ה-Toyo Ho's Dwelling for Tokyo Nomad Women (הנוף הטוב ביותר של זה הוא מלמעלה) והאוהל המשולש של קרלה ארקאדי .

Centre Pompidou Malaga
Centre Pompidou Malaga

נקודות עיקריות במרכז פומפידו

בתוך הקובייה הרב-צבעונית – ניתן לראות את הקובייה של דניאל בורן מבפנים מהתערוכה המרכזית. צפו בעננים גולשים על השמשות.

פעילויות לילדים – המוזיאון מציג תערוכות טובות לילדים.

גרם מדרגות מרכזי – חלל התצוגה הגדול הזה מציג בדרך כלל יצירה חד פעמית.

חנות מוזיאון – זוהי אחת מחנויות המוזיאונים הטובות ביותר במלאגה  עם המון רעיונות נהדרים למתנות מהנות או יוצאות דופן בתוספת מבחר מצוין של ספרי אמנות.

מרכז פומפידו במלאגה – חשוב לדעת

זמני פתיחה

מרכז פומפידו פתוח בימים רביעי עד שני (סגור ביום שלישי) בין השעות 9:30-20:00.

כניסה חופשית בימי ראשון אחרי 17:00.

זמן רצוי לביקור

מומלץ להקדיש לפחות שעה כדי לראות את A Time of One's Own , כמובן עדיף יותר אם אתם צופים בכל הסרטונים.

איפה אוכלים ושותים

במרכז פומפידו במלאגה אין בית קפה או מסעדה. עם זאת, יש כמה מקומות מצוינים ב-Muel Uno ממש בחוץ. חוויה באנדלוסיה מתחילה כאן