המדריך המקיף לפארק התנינים במלאגה

עזרה בתכנון הטיול לאנדלוסיה? השאירו פרטים 👇

פארק התנינים במלאגה – Crocodile Park Torremolinos

זינוק לבור המכיל חמישה תנינים זה לא משהו שרוב האנשים ישקלו כחלק מתיאור התפקיד שלהם, גם אם שלושה מהם היו באורך של פחות מ-4 מטרים. 

לתפוס את הגדול ביותר בזנב נראה טיפשי, אם לא התאבדותי, במיוחד כשארבעת חבריו מסתכלים. ולהזיז את זנבו זה רק לבקש צרות. האם זה אומר שלא עושים את זה בפארק התנינים? 

כרטיסים

צאו לספארי התנינים ופגשו 300 חיות בטורמולינוס

מה כולל הכרטיס:

  • כניסה לפארק התנינים טורמולינוס
  • גישה למופעי תנינים יומיים

כל הפרטים בלינק הבא:

כרטיסים לפארק התנינים במלאגה

בואו ליום בלתי נשכח בספארי התנינים ופגשו 300 חיות בטורמולינוס!

מה יש לראות בפארק?

המדריך בפארק התנינים בטורמולינוס הוא אנציקלופדיה מהלכת על תנינים. 

בפארק התנינים בטורמולינוס יש כ-300 תנינים כולל אחד ששוקל 600 ק"ג ובאורך של כמעט 5 מטרים, הגדול ביותר באירופה, הנקרא בצורה נוגעת ללב 'פאקו'. 

רוב משפחת 22 התנינים החזקות מיוצגות כולל 2 מינים שהם תנינים (אחד מהם הוא קבוצת סוג ה׳קיימן׳ caiman עם 5 מינים) ו- 1 מסוג גאריאל (gharial) בעל מראה מוזר. הגאריאל נמצא בהודו וניתן להבחין בו בקלות על ידי הנחיריים המורמות בקצה הלסת הארוכה והצרה שלו, לא שאי פעם תרצו להתקרב כל כך. 

בפארק המינים השונים תופסים מתחמים נפרדים, כל אחד עם בריכה ואיים משלו עליהם מבלים הקרוקודילים את רוב זמנם בשמש. ככל שהם חמים יותר, כך הם נעשים חיים יותר, עד שהכל נהיה יותר מדי לוהט והם יוצאים למים להתקרר. 

אתם תראו כמה מהם ביבשה עם לסתותיהם פשוקות ומציגות את כל השיניים המחודדות שלהם. כמו אצל כלבים אין להם בלוטות זיעה ולכן הם יכולים להתקרר מעט בהתנשפות. אם להזכיר לסתות, השרירים שפותחים את הלסתות חלשים מאוד וגם בתנין זכר בוגר, אם תופסים אותו בזמן אפשר להצמיד את הלסתות שלו, ממש כמו תנין דנדי. 

השרירים שסוגרים את הלסתות, לעומת זאת, חזקים מאוד, אז עדיף לא להיות ביניהם.

ניצולים מעידן הדינוזאורים

תנינים הם הניצולים המצליחים ביותר של עידן הדינוזאורים, שהופיעו לראשונה בתיעוד המאובנים לפני כ-200 מיליון שנה. למעשה הם קשורים יותר לדינוזאורים ולציפורים מאשר לזוחלים. כאשר מכל סיבה שהיא, שאר הדינוזאורים נכחדו לפני כ-65 מיליון שנה, משפחת התנינים המבוססת כבר עלתה בשקט אל המים והביצות ושרדה. 

הם השתנו מעט מאוד מאז. אף אחד לא יודע למה הם שרדו כשרוב הזוחלים האחרים מתו. אולי זו היתה היכולת שלהם ללכת בלי מזון במשך שנתיים או אריכות החיים שלהם, תנינים יכולים לחיות 130 שנה. 

בכל מקרה היום יש לנו מזל שנוכל לראות את הנציגים הללו מעידן הדינוזאורים. תנינים הם טורפים מוצלחים מאוד. הם יכולים לנוע במהירות של 17 קילומטרים לשעה להתפרצויות קצרות ביבשה וכמעט באותה מהירות במים. יש להם גם חושים מפותחים, הם יכולים לזהות ריח של בשר מת ממרחק רב ויש להם ראייה טובה במיוחד היכולת לזהות טרף ביבשה תוך כדי שקיעה. 

נאמר שהם האינטליגנטים ביותר מבין הזוחלים, לומדים במהירות להימנע ממלכודות ציידים, למשל, ובניגוד לזוחלים אחרים, יש להם קליפת מוח שהיא ממש מפחידה. קליפת המוח ממלאת תפקיד בזיכרון, קשב, מודעות תפיסתית, מחשבה ותודעה. לתנינים יש גם ארבעה חדרי לבבות ודיאפרגמה. במילים אחרות תנינים פיתחו תכונות מסוימות שבלעדיהן אנו בני האדם לא היינו קיימים. מעניין ומעורר מחשבה, לא?

לחבק תנין

לאחר הסיור האינפורמטיבי, המדריך הוא רב לשוני, הקבוצה מתכנסת ברוטונדה המרכזית שבה ניתנת לכולם ההזדמנות להתכרבל עם תנין. 

למען הבטיחות, מדובר בתנינים צעירים מאוד באורך של כמה מטרים בלבד עם פיהם מודבק, כנראה דבר טוב שכן תנינים הם לגמרי עצמאיים ברגע שהם עוזבים את הביצה שלהם. למרות זאת, תנינים הם הורים טובים. אם הבייבי-תנינים עומדים בפני סכנה, הם מטפסים לפיה של אמם. אף אחד לא יתווכח איתה שכן, מלבד האדם, לתנין אין טורף.

Crocodile Park Torremolinos
Crocodile Park Torremolinos

כרטיסים לפארק התנינים במלאגה

בואו ליום בלתי נשכח בספארי התנינים ופגשו 300 חיות בטורמולינוס!

זמני פתיחה

  • פארק התנינים פתוח מ-10:00 בבוקר בכל יום. 
  • בנוסף לתנינים יש חוות חיות קטנה, מגרש משחקים לילדים, קפיטריה (סטייקים של תנינים לא בתפריט) וחנות. 
  • מוזיאון תנינים כולל כמה תמונות מפחידות למדי של ההשלכות של מתקפת תנין ומידע רב ככל שתרצו על משפחת הקרוקודילים.

כתובת

Crocodile Park Torremolinos
Calle Cuba, 14, 29620, Torremolinos

חוויה באנדלוסיה מתחילה כאן