מוזיאון ריקודי הפלמנקו בסביליה

עזרה בתכנון הטיול לאנדלוסיה? השאירו פרטים 👇

מוזיאון הפלמנקו דל ביילה (Museo del Baile Flamenco) נוצר הודות ליוזמתה של הרקדנית המפורסמת כריסטינה הווס והוא פתח את שעריו בשנת 2006. מטרתו היא ליידע אתכם על כל מה שקשור לפלמנקו, מקורותיו, השפעותיו וסגנונותיו ועל האופן שבו הוא נוהג כיום.

כרטיסים

 • חקרו תערוכות מרתקות, תלבושות, אביזרים ועוד במוזיאון הפלמנקו וראו כיצד הפלמנקו התפתח מאמנות עממית נמוכה למוסד תרבותי לאומי.
 • תיהנו ממחווה נלהבת לריקוד המסורתי, עם תצוגות אינטראקטיביות ענקיות המאפשרות לכם להתקרב לכמה מגדולי ההיסטוריה.
 • חוו הופעת פלמנקו חיה מסורתית במקום הטוב ביותר בסביליה – חצר מהמאה ה-18 על גבי מקדש רומי! החצר מרופדת בעצי תפוז בעלי ריח מתוק וכל הבניין יושב על חורבותיו של מקדש רומי. התיישבו והתכוננו להתפעם מעבודת הרגליים הדקדקנית, השמלות הגולשות הקסטניטות מלאות התשוקה. בילוי מרהיב – זוהי סביליה האמיתית!

5 דברים שאתם חייבים לדעת על מוזיאון הפלמנקו בסביליה

סביליה היא אחד המוקדים העיקריים של אמנות הפלמנקו, והגיוני בהחלט שמוזיאון מחול הפלמנקו הוקם כאן.

 1. זה המוזיאון היחיד בעולם בנושא פלמנקו. עד היום אין לו תחרות ממרכזים או מוסדות אחרים המוקדשים לפלמנקו בעולם. המוזיאון הזה לא יכול להיות בשום מקום אחר מלבד בסביליה או באנדלוסיה, שם מעמיקים את שורשי הפלמנקו. המייסדת שלה, כריסטינה הווס, היא רקדנית פלמנקו ידועה עם קריירה ענפה.
 2. המוזיאון תמיד בשיפוץ מתמשך. בתוך המוזיאון מתקיים אוסף קבוע לצד התערוכות, האירועים, הסיורים המודרכים וחיי היום-יום של בית הספר לריקודי הפלמנקו. למעשה, כל ההיבטים הללו של המוזיאון הופכים אותו למקום מצוין עבורכם לחוויה ייחודית.
 3. הוא בולט בעיצובו כמוזיאון אינטראקטיבי. באמצעות מסכים והאובייקטים עצמם המקושרים לריקוד הפלמנקו, אתם יכולים להבין הרבה יותר על צורת אמנות זו, סימן מובהק של התרבות האנדלוסית והספרדית.
 4. המוזיאון נותן ערך לעולם הפלמנקו, שנכלל ברשימת המורשת הבלתי מוחשית של האנושות של אונסק"ו בשנת 2010. בכל סיור מודרך, מופע וחדר, המוזיאון למחול הפלמנקו מבטיח שאמנות זו עדיין חיה וקיימת.
 5. הוא ממוקם בבניין מהמאה ה-18, על היסודות של מקדש רומי עתיק. המרתף שלו, אינטימי ומיוחד, כולל קמרון הבנוי באבנים רומיות וקדם-רומיות.

קצת היסטוריה

מוזיאון הפלמנקו דל ביילה נוצר הודות ליוזמתה של הרקדנית המפורסמת כריסטינה הווס והוא פתח את שעריו בשנת 2006. מטרתו היא ליידע אתכם על כל מה שקשור לפלמנקו , מקורותיו, השפעותיו וסגנונותיו ועל האופן שבו הוא נהוג כיום . לכן, המקום למעשה בנוי מחדרים שונים עם תצוגות אינטראקטיביות רבות שמספרות לכם על ההיסטוריה, התרבות והסגנונות של הפלמנקו , יחד עם תערוכות המדגישות את האופנה.

כריסטינה הווס התחילה לרקוד בילדותה ולהופיע כשהייתה נערה, מאז היא לא הפסיקה. מלבד 20 שנות הקריירה המרשימה שלה כרקדנית מובילה של להקת אנטוניו גאדס, היא יצרה להקה משלה בשנת 1988. היא הופיעה בכל העולם, מניו יורק ועד טוקיו, והפכה לכוכבת בינלאומית.

היא זכתה בהצטיינות רבה לאורך השנים. כיום מומחים רואים בה עמוד תווך של ריקודי הפלמנקו שהטביע בו חותם, מגיעה לגבולות ולקהל רחב שלא היה לאיש קודם לכן.

Museo del Baile Flamenco
Museo del Baile Flamenco

למה לצפות ממוזיאון הפלמנקו

Museo de Baile Flamenco הוא מוסד פרטי המתמקד בחשיפת המקורות וההתפתחות של הפלמנקו , המכסה את סגנונות המוזיקה והריקוד השונים , ואת הביוגרפיה של כמה ביילאורס מדהימים (bailaores רקדנים – זכר ונקבה כאחד).

כל אחת מארבע הקומות של הבניין מתמקדת בהיבט אחר עם מגוון פעילויות:

 • המרתף הוא החלל הייחודי ביותר של המוזיאון, קמרון היסטורי עם אבנים רומיות וקדם-רומיות. חלל ייחודי זה נחשב כמקדש בימי קדם. הוא משמש כיום למופעי VIP, אירועים פרטיים, תערוכות, שיעורי ריקוד וכו'.
 • בקומת הקרקע חצר מרשימה בה מתקיימים מדי ערב מופעי פלמנקו . כאן תמצאו גם את אולם הריקודים, חנות מתנות וגישה למבקרים.
 • בקומה הראשונה מוצגת תערוכה אינטראקטיבית על ההיסטוריה והסגנונות של ריקוד הפלמנקו והתלבושות המרהיבות שלבשו לביצועו, כפי שנראו דרך חייהם של כמה מהדמויות המפורסמות ביותר שלה (כגון כריסטינה הווס עצמה, כרמן אמאיה, אנטוניו גאדס, שרה באראס, אל גיטו). אתם תהיו שקועים לגמרי בעולם הפלמנקו .
 • הקומה השנייה מוקדשת לתערוכות מתחלפות המקשרות את הפלמנקו לזרמים אחרים באמנות. כאן תמצאו יצירות של אמנים ספרדים ובינלאומיים כאחד, המשתמשים בעבודותיהם כדי לבחון את הצדדים הרבים של הפלמנקו ואת הרגשות העמוקים שהוא מעורר.
 •  

חוויה באנדלוסיה מתחילה כאן