פארק דה מריה לואיזה Parque de María Luisa

עזרה בתכנון הטיול לאנדלוסיה? השאירו פרטים 👇

בקרו בגנים של פארק מריה לואיזה בסביליה

כתובת

שדרת דה מריה לואיזה סביליה – Av. de María Luisa Seville

רכבת תחתית

תחנת המטרו פראדו דה סן סבסטיאן (קו 1) –  Prado de San Sebastian

שעות ביקור

הפארק חופשי לביקור כל יום בין השעות 8:00-22:00

פארק דה מריה לואיזה Parque de María Luisa נמצא בסמוך לפלאזה דה אספניה המפורסמת. כיכר זו נבנתה עבור התערוכה האיברו-אמריקאית של 1929; הגנים, בתורם, קיבלו תפקיד מרכזי יותר בסביליה.

בצד השני, הגנים הירוקים גובלים בנהר גואדלקוויר (Guadalquivir River) . אדריכל הנוף הצרפתי ניקולא פורסטייר והאדריכל הספרדי אניבל גונזלס הורשו לעצב מחדש את הפארק ולעצב כמה ביתנים מיוחדים (הפארק כולל את ביתני ארצות הברית, ארגנטינה, מקסיקו, גואטמלה, קולומביה וברזיל).

הפארק הוא נווה מדבר של שלווה בסביליה ומספק הקלה קרירה בימים חמים, הודות לשבילים המוצלים, המזרקות ומרחב העצים הים תיכוניים היפים והפרחים הצבעוניים.

עבור תושבי סביליה רבים, הפארק הוא מקום אידיאלי לפיקניק, לטיול רומנטי או לרכיבה על אופניים (פעילות מהנה היא השכרת אופניים על ארבעה גלגלים בפארק).

היסטוריה

רוב השטחים ששימשו לפארק היו בעבר הגנים של ארמון סן טלמו.

הוא נתרם לעיר בשנת 1893 על ידי אינפנטה מריה לואיזה פרננדה דה בורבון, דוכסית מונפלייה, לשימוש כפארק ציבורי.

החל משנת 1911, ז'אן קלוד ניקולא פורסטייר סידר מחדש את הגנים לצורותיהם הנוכחיות. בשנת 1914 החלה האדריכלית אניבל גונזלס לבנות את התערוכה האיברו-אמריקאית של 1929, שהתקיימה בחלקה בתוך הפארק. הבניינים החדשים של פלאזה דה אספנייה שימשו כמשרד היריד.

Parque de María Luisa
Parque de María Luisa

מה לראות בפארק דה מריה לואיזה

הפארק משמש כגן בוטני עם מאות עצים אקזוטיים המשתרעים על שדרות מוצלות, ובניינים היסטוריים מהאגדות, עם נגיעות אקזוטיות הניתנות על ידי ספסלי רעפים צבעוניים, ומזרקות ובריכות מוריות (מוֹרִים (בספרדית: Moro) היה כינוי נפוץ באירופה הנוצרית למוסלמים, ובפרט למוסלמים תושבי צפון אפריקה וספרד המוסלמית.). הפארק ידוע באוכלוסיית היונים הגדולה שלו. יש גם ציפורי תוכי רבים שחיים במרכז הפארק, וברווזים וברבורים במזרקות ובאגמים.

ביתן של אלפונסו ה-12

ליד שפת האגם הקטן נמצא ביתן די עגול בסגנון מורי, אם כי במצב רע, הוא עדיין יפה בצורה רומנטית. הוא נקרא על שמו של מלך ספרד באותה תקופה, המלך אלפונסו ה-12.

שדרות עצים של Parque de María Luisa

הוא מונח בצורת טרפז והוא נחצה על ידי שדרות עצים כמו שדרות הרנן קורטס ושדרות פיזארו (Hernán Cortés and Pizarro avenues). במקום שהשדרות נפגשות יש מזרקות ופסלים, מה שהופך את הפארק למעין מוזיאון פתוח.

כיכרות פארק דה מריה לואיזה

בין הכיכרות הבולטות שבין הכיכרות הללו ניתן למנות את גוסטבו אדולפו בקאר, ההרמנוס קינטרו וזו שהוקדשה לאינפנטה מריה לואיסה עצמה.

המזרקות של Parque de María Luisa

המזרקות שלו כוללות את ' פואנטה דה לוס לאונס' או ' מזרקת האריות' המורכבת מארבעה אריות מאבן, כל אחד נושא מגן נופך מים ואת 'פואנטה דה לאס רנאס' או 'מזרקת הצפרדע'.

החלק המרכזי של הפארק הוא פלאזה דה אספנייה העצומה .

מונטה גורו

Monte Gurugu הוא תל סלעי עם מדרגות המטפסות עליו, עם מפל נופל בצד השני, עם מנהרה חתוכה בתחתית "ההר". בחלק העליון ביתן מוצל בו ניתן לשבת וליהנות מהנוף.

גלורייטה דה בקאר Glorieta de Bécquer

אנדרטה זו המוקדשת למשוררת הרומנטיקה מייצגת באמצעות 3 נשים את האהבה שחולפת, את האהבה האובססיבית ואת האהבה שלא במקומה. מאחור תוכלו לראות אדם מתפתל מכאב וקופידון המסמל אהבה פצועה ואהבה פצועה.

אסטנקה דה לוס לוטוס Estanque de los Lotos

הבריכה מקבלת את קריאתה מצמחי המים המתנופפים על פני המים והפכו כבר בתוך המדשאה הפרימיטיבית, למרות שהכניסה שהיא מציעה בימים אלה נובעת לרוב מהרפורמה שבוצעה באמצעות פורסטייר.

Isleta de los Pájaros 

הטווסים, הברווזים והברבורים הם מספר מהציפורים שתאתרו בבריכה הזו בה תוכלו לראות את ביתן אלפונסו ה-12, המספר לאגדה ששם הכריז המלך אלפונסו ה-12 על אהבתו למריה דה לאס מרצדס.

פלאזה דה אמריקה Plaza de América

אנו יכולים לראות 3 בניינים שנבנו באמצעות אניבל גונזלס עבור התערוכה האיברו-אמריקאית של 1929. זה רחוק מהמקומות של פארק מריה לואיזה עם הרבה מטיילים בעולם, בגלל הסט המדהים התואם את שלושת הבניינים ומזרקת היונים המפורסמת שלה.

פואנטה דה לאס ראנאס Fuente de las Ranas

היא המזרקה העתיקה ביותר בפארק. אפשר לראות בו שמונה צפרדעים מכוונות את הסילון שלהן לכיוון המרכז, שבו יש ברווז נח על צב. היופי של המזרקה הזו גרם לכך שסבילים רבים הציבו מזרקה לתמונה ודמיון של זו בפטיו שלהם.

גלורייטה הרמנוס אלווארז קינטרו Glorieta Hermanos Álvarez Quintero

ניתן לראות בו בריכה מרכזית ושני ספסלים מעוטרים באריחים שעליהם מופיעים האחים המתוארים וכותרות עבודתם.

גן האריות The Garden of the Lions

היא הגדולה והבולטת מכל המזרקות בפארק, והיא נקראת על שם אריות האבן הנ"ל שמסביבו, מוצבות על כנים קטנים, שפיהם מספקים דחיפה כלפי מעלה לסילון מים.

גלורייטה דה סן דייגו Glorieta de San Diego

כיכר סן דייגו היא הגבול הצפוני בין המחוז הדרומי למחוז "קסקו אנטיגאו" של סביליה. זהו החלק הדרומי של המתחם העירוני שנוצר עם פלאזה דה דון חואן דה אוסטריה ושדרת אל סיד. השדרות של מריה לואיזה, פורטוגל, איזבל לה קטוליקה, רחוב פאלוס דה לה פרונטרה והצד של שדרת הונדורס זולגות לכיכר זו. כיום היא הגישה הטבעית ממרכז סביליה לפארק מריה לואיסה ולשכונת לוס רמדיו.

גלורייטה דה אניבל גונזלס Glorieta de Aníbal González

מול פלאזה דה אספנייה נראה פסל לכבודו של אחד האדריכלים הבולטים של סביליה. אמן זה תרם למטרופולין עם אנדרטאות יחד עם פלאזה דה אספנייה, המוזיאון הארכיאולוגי או קפילה דל כרמן, אז בשנת 2000 החליטה מועצת העיר להודות בסמל זה למורשת האדירה שלה.

חוויה באנדלוסיה מתחילה כאן