מוזיאון פיקאסו במלאגה

עזרה בתכנון הטיול לאנדלוסיה? השאירו פרטים 👇

מוזיאון פיקאסו במלגה (Museo Picasso Málaga)

מוזיאון פיקאסו נפתח בעיר הולדתו מלגה בשנת 2003

כמובן, רוב האנשים מבקרים במוזיאון פיקאסו של מלאגה (Museo Picasso Málaga) כדי לראות דוגמאות של יצירות האמנים, ואם זה מה שאתם מחפשים אז באמת תתפנקו במבחר.

רבות מהעבודות במוזיאון הוענקו לו במתנה או הושאלו לו על ידי בני משפחת פיקאסו, כלומר המוזיאון מכיל יצירות שלא סביר שתראו או תוכלו לראות בשום מקום אחר.

כריסטין רואיז פיקאסו, אלמנתו של בנו הבכור של האמן פאולו רואיז פיקאסו, עבדה עם מלגה להקמת האוספים הקבועים לפני פתיחת המוזיאון. היא תרמה למוזיאון בסך הכל 133 עבודות של פיקאסו, כולל 14 ציורים, 9 פסלים, 44 רישומים בודדים, ספר סקיצות עם עוד 36 רישומים, 58 תחריטים ו-7 יצירות קרמיקה.

נכדו של פיקאסו, ברנרד רואיז-פיקסו הוא תורם מרכזי נוסף לאוסף, תורם 5 ציורים, 2 רישומים, 10 תחריטים ו-5 יצירות קרמיקה. בסך הכל תמצאו כחלק מהאוסף הקבוע 233 יצירות אמנות של פבלו פיקאסו.

העבודה מאורגנת הן מבחינה כרונולוגית והן מבחינה נושאית, והאוסף הקבוע עבר רענון לאחרונה. הוא נקרא כרגע דיאלוגים עם פיקאסו, והוא יוצג עד 2023. אוצרי המוזיאון מאמינים כי "על ידי רענון תקופתי, ובכך תיקון, האוסף הקבוע שלו, מוזיאון פיקאסו מאלגה הולך בדרך של פיקאסו עצמו , שחידש כל הזמן באמנות שלו לאורך חייו".

כרטיסי דילוג על התור + מדריך אודיו

אנו ממליצים להזמין כרטיסים באינטרנט מראש, כדי להפוך את תהליך הכניסה למוזיאון לאחר הגעתכם לחלק וקל ככל האפשר. אחרי הכל, למה לבזבז את זמנכם בתור לכרטיסים, כאשר במקום זאת אתם יכולים ליהנות מהעבודות המדהימות בפנים?

מה כולל הכרטיס

  • כניסה לדלג על התור לתערוכת הקבע של מוזיאון פיקאסו מלגה
  • כניסה לתערוכה הזמנית (אם נבחר)
  • מדריך שמע (כרטיס למבוגרים – מדריך שמע: ערבית, סינית, אנגלית, צרפתית, גרמנית, איטלקית, יפנית, פורטוגזית, רוסית, ספרדית)

כל הפרטים בלינק הבא:

כרטיסי דילוג על התור + מדריך אודיו

דלגו על התור בכניסה למוזיאון והיכנסו להתרשם ממגוון יצירות ותערוכות שלא תראו בשום מקום אחר.

הבניין - ארמון בואנאוויסטה

האוסף של מוזיאון פיקאסו מלגה שוכן בארמון בואנביסטה (Buenavista Palace). ממוקם בלב הרובע ההיסטורי של העיר, זהו דוגמה נהדרת לארכיטקטורה אנדלוסית מהמאה השש-עשרה, עם שילוב של אלמנטים מתקופת הרנסנס והמודג'אר.

ארמון Buenavista נבנה על ידי דייגו דה קזאלה, משלם של הצי המלכותי והצבא, שהשתתף בכיבוש הנוצרי של מאלגה בשנת 1487. הוא הוקם על גבי חורבותיו של ארמון נאסריד (Nasrid palace), שחלק ממרכיביו עדיין קיימים – למשל, המגדל ממזרח לחצר הראשית.

השפעות קסטיליאניות, איטלקיות ומוריות מתכנסות בבניין האלגנטי והמאופק הזה, שנודע במקור כארמון הרוזנים של מולינה ולאחר מכן שונה שמו של ארמון הרוזנים של בואנביסטה, כאשר המשפחה השתנתה עם בריתות נישואים שונות במשך מאות שנים. הוא נשאר בית מגורים של משפחה אצילה עד סוף המאה התשע עשרה, ומאוחר יותר שימש כבית דין, בית ספר, מפעל רהיטים, חנות נגרים ובית חולים עד שלבסוף הוכרז כאנדרטה לאומית ב-1939.

בשנת 1946, הממשלה הלאומית השכירה את הארמון מבעליו כדי לאכלס את המוזיאון הפרובינציאלי לאמנויות יפות, שנפתח ב-1961 ונשאר שם עד 1997, כאשר הממשלה האזורית של אנדלוסיה רכשה אותו כדי להפוך לביתו של מוזיאון פיקאסו מלאגה העתידי. ארמון Buenavista ענה על כל הדרישות: בניין 'ישן וחילוני' – בהתאם לרצונו המפורש של פיקאסו – בלב מלגה ההיסטורית, ארמון אנדלוסי טיפוסי המכיל אוסף מדהים.

הבניין כיום

מכיוון שארמון Buenavista היה קטן מדי עבור מוזיאון מודרני, חמישה עשר בתים הממוקמים מאחורי הבניין נרכשו בהדרגה כדי להוסיף אגף חדש. מספר מבנים סמוכים שופצו ומבנים חדשים הוקמו סביב פלאזה דה לה היגוארה (Plaza de la Higuera) כדי ליצור עיר מוזיאון קטנה של צורות לבנות פשוטות וקוביות בהשראת המסורת האנדלוסית. הבניינים החדשים הללו מכילים כעת את התערוכות הזמניות, בתי המלאכה, חנות הספרים, הספרייה, המשרדים והאודיטוריום, ומשאירים את הארמון המקורי לאוסף הקבוע.

ריצ'רד גלוקמן (״גלוקמן מאינר אדריכלים״) תכנן את השיפוץ וההרחבה של מתחם המוזיאון הזה, בעבודה עם איזבל קמארה ורפאל מרטין דלגאדו, וחברת ההנדסה ARUP, ומריה מדינה טיפלה בגינון.

בשנת 2006, פרויקט מוזיאון פיקאסו מלגה קיבל את פרס הכבוד של המכון האמריקאי לאדריכלים לארכיטקטורה. לדברי חבר מושבעים זה, "פרויקט זה מאזן במיומנות שיקום והתערבויות חדשות. הוא צנוע כראוי, שוזר מוזיאון לתוך המרקם של העיר הים תיכונית הזו. החלקים החדשים מוכנסים בפשטות ובאלגנטיות בתפאורה ובסביבתו של ארמון מהמאה השש-עשרה, חצרות חיצוניות ורחובות העיר.

Museo Picasso Málaga
Museo Picasso Málaga

איך להגיע ומתי פתוח מוזיאון פיקאסו

אם אתם מבלים במלאגה אז ביקור במוזיאון פיקאסו נחשב מאסט!

 זהו המרכז התרבותי של העיר, ומחווה נפלאה לבנה המפורסם ביותר. 

המוזיאון פתוח בכל ימות השבוע בין השעות 10:00-19:00

 וסגור רק ב-25 בדצמבר, ב-1 וב-6 בינואר. 

כתובת וכיצד להגיע

אתם יכולים למצוא את מוזיאון פיקאסו מלאגה ב- 

Palacio de Buenavista, Calle San Agustín, 8, 29015 Malaga. 

המוזיאון ממוקם במרכז ההיסטורי של העיר, קרוב לקתדרלה, מה שמקל מאוד למצוא אותו. 

ברגל

נמצא במרכז ההיסטורי של מאלגה, קרוב מאוד לקתדרלה, לאלקזבה ולתיאטרון הרומי.

באוטובוס

התחנות הקרובות ביותר הן:

מדרום, Paseo del Parque-Ayuntamiento

מצפון, Plaza de la Merced

במכונית

החניונים הציבוריים הקרובים ביותר הם:

פלאזה דה לה מרינה ואלקזאבה

כרטיסי דילוג על התור + מדריך אודיו

דלגו על התור בכניסה למוזיאון והיכנסו להתרשם ממגוון יצירות ותערוכות שלא תראו בשום מקום אחר.

חוויה באנדלוסיה מתחילה כאן