מוזיאון האשליות בסביליה

עזרה בתכנון הטיול לאנדלוסיה? השאירו פרטים 👇

מוזיאון האשליות (Museum of Illusions Seville) בסביליה מציע חוויה אינטראקטיבית וחושית עם פנטזיות אופטיות וויזואליות מרגשות בתערוכה המאתגרת את חוקי הפיזיקה העיקריים. זוהי תערוכה ייחודית המתאימה לכל גיל המעוררת את המוח האנושי באמצעות סדרה של משחקים, דילמות ותככים שהופכים את המציאות לספקטרום של אשליות.

התערוכה מורכבת מיותר מ -60 הדגמות סוחפות של הולוגרמות של אשליות אופטיות, חדרים מסתובבים, פאזלים, זוויות בלתי אפשריות ותעתועים שנועדו להערים על המוח ולהתנגד לכוח המשיכה, מה שמבטיח רגעים של פנאי ובידור עם משפחה או חברים . במהלך הביקור, שמשך הזמן המומלץ הוא כ-45 דקות , המבקרים נהנים תוך התבוננות באלמנטים וחפצים שהמוח אינו יכול להבין.

אחד המאפיינים העיקריים של מוזיאון זה הוא הדינמיות שלו , שכן, בניגוד לגלריות אמנות אחרות או תצוגות סטטיות, המטרה העיקרית היא שהמבקרים יחיו חוויה חושית וחינוכית שבה יוכלו לצחוק, לגעת, לחקור, לצלם ולהציג את כל יצירתיות ודמיון .

Museum of Illusions
Museum of Illusions

טעימה מהאטקרציות המופלאות שתחוו שם

חדר איימס Ames Room

בפינה אחת של החדר יש ענק, בשנייה גמד! חוו כיצד אדם שהולך הלוך ושוב גדל או מתכווץ לנגד עיניכם בחדר המדהים הזה של אשליות. לצופים זה נראה כמו חדר רגיל, אבל הוא למעשה מעוות בחוכמה כך שהמבקרים חווים אשליה חזותית מדהימה.

חדר מסובב 

האם אתם מוכנים לשנות באופן קיצוני את השקפתכם על העולם? מה דעתכם על 90 מעלות? קחו תמונות של תנוחות מדהימות! הגבול היחיד הוא הדמיון שלכם. שחקו עם כל הפנטזיה שלכם כדי ליצור אינטראקציה עם האשליה שמציעה צילום אינסטגרם!

חדר אינפיניטי 

דמיינו אפשרות שבה קסם וכיף לא נגמרים לעולם, נראים משוכפלים בלי סוף?! אולי עולם הפלאות של חדר האינפיניטי יגשים את חלומותיכם! היכנסו לחדר המראות! מצאו את עולם הפלא שלכם בחדר האינסוף – חדר המראות! קירות החדר הם מראות בגובה מלא, מותקנות מסביב, היוצרות אשליה אופטית של מרחב אינסופי. "הנשמות של מיליוני שנות אור רחוקות". (Yayoi Kusama)

חדר נגד כוח המשיכה

החדר הזה הוא ללא ספק מכשף מוח ובהחלט יזעזע את אמונתכם בחוקי הפיזיקה, שכן המוח והעיניים שלכם יוצרים מסקנות לא מודעות לגבי האם אתם עומדים על משטח שטוח או משופע. אתם תהיו עדים לדברים בלתי אפשריים פיזית – כדורים מתגלגלים כלפי מעלה, מים זורמים במעלה הגבעה… 

חובה לחוות את חדר אנטי כבידה! מבחינה ויזואלית זה לא ניתן לזיהוי או גלוי. היכנסו למימד חדש של חושים. תתכוננו להיות מופתעים. אף אחד לא יכול להאמין לזה עד שהוא רואה את זה במו עיניו.

מנהרת הוורטקס

מתי הייתה הפעם האחרונה שמישהו גרם לראש שלכם להסתובב כך שהרגשתם שהאדמה נמשכה מתחת לרגליכם? והייתם בטוחים שאתם מסתובבים ובכל זאת ידעתם שהגשר בעצם לא זז. 

אתם לא יכולים לשלוט בתגובה הזו של הגוף שלכם. זה מרגיש כמו אהבה, נכון? או אולי סתם עוד אשליה? בשני המקרים, חשוב לשחרר את עצמכם, אז אל תפחדו להשאיר את כל מה שאתם יודעים מאחור ולשקוע באשליה של מנהרת הוורטקס. היחידה מסוגה באזור זה של העולם, מנהרת הוורטקס תוציא אותכם מדעתכם ותגרום לזה להיראות כמעט בלתי אפשרי להביא את הגוף שלכם לאיזון דרך הגליל המסתובב – לפיו אתם כל הזמן על יציבות לחלוטין משטח שטוח. וגם – מותר לצרוח ולצחוק!

כרטיסים, שעות פתיחה וכתובת Museum of Illusions

כרטיסים

ישנן אפשרויות רבות לרכוש כרטיסים לאקווריום, בלינק הבא תמצאו את הטובה ביותר שמצאנו עבורכם:

שעות פתיחה

שני  10:00 עד 21:00

שלישי  10:00 עד 21:00

רביעי  10:00 עד 21:00

חמישי  10:00 עד 21:00

שישי  10:00 עד 22:00

שבת  10:00 עד 22:00

יום ראשון  10:00 עד 21:00

חגים 10:00 – 22:00

כתובת:

c/ San Eloy 28, 41001 Sevilla

חוויה באנדלוסיה מתחילה כאן