הקתדרלה של קורדובה

עזרה בתכנון הטיול לאנדלוסיה? השאירו פרטים 👇

לעיר קורדובה הספרדית יש שני סמלים בולטים כאשר הקתדרלה של קורדובה הוא אחד הסמלים הבולטים של העיר, בתחילת דרכו המבנה שימש למסגד ורק שנים מאוחר יותר הוא הוסב לקתדרלה נוצרית, לאורך השנים המבנה שר בצורה יוצאת מן הכלל וכיום הוא נחשב לאחת האטרקציות הבולטות עבור כל תייר או תיירת אשר מגיעים לטיול בקורדובה.

ההיסטוריה של הקתדרלה של קורדובה

המבנה המקורי הוקם בסוף המאה השמינית הוא נשלט על ידי השליט האומיי עבד א-רחמן הראשון, בין המאה התשיעית לעשירית המבנה הורחב ולמעשה הוכפל בגודלו, הוא הפך להיות אחד המבנים הקדושים בעולם עבור הדת האיסלאמית.

את המבנה בנו בשיא הפאר כאשר שמונה מאות וחמישים עמודים מחלקים את החלק הפנימי לתשעה עשר מעברים מצפון לדרום ועוד עשרים ותשע מעברים מכיוון מזרח ומערב, על פי מחקרים גילו שבעבר הרחוק בתחילת פעילות המסגד הוא הכיל גם נוצרים וגם מוסלמים.

לאורך השנים הקהילה המוסלמית גדלה מבחינת הנוצרים לא נשאר מקום, המקום הפך למסגד לכמה מאות שנים עד שנת אלף מאתיים שלושים ושש אז קורדובה נכבשה על ידי המלך פרדיננד השלישי, זה היה הקש האחרון של המסגד ותוך הכיבוש המלך הפך אותו לכנסייה.

לאורך השנים הקתדרלה של קורדובה (Mosque-Cathedral of Córdoba) שוחזרה שופצה ותוקנה בתחילת המאה השמונה עשרה החלו עבודות שחזור מסיביות לאחר שהתגלה חלק מקורי של המסגד העתיק החלו עבודות שחזור על הפסיפסים הרבים במקום ועבודות שיקום של שרידי המסגד העתיק.

בשנת אלף שמונה מאות שמונים ושתיים, הוכרזו הקתדרלה והמסגד כאנדרטה לאומית מה שהחל בחפירות ארכיאולוגיות נרחבות ועבודות שחזור נוספות כיום הקתדרלה היא אחד המקומות התיירותיים ביותר בעיר וניתן להגיע למקום באופן עצמאי או באמצעות טיול מאורגן ולחוות את הפלא מקרוב.

אפשרויות נוספות לסיורים בקתדרלה של קורדובה

סיור מודרך לקתדרלה של קורדובה כולל דילוג על התור

לעיר קורדובה יש היסטוריה ארוכת שנים העיר אשר שוכנת בחלק הדרומי של ספרד היא בירת אנדלוסיה בעבר היא הייתה אחת הערים הגדולות באירופה ונחשבה לעיר של שלום בין שלושת הדתות יהודים נוצרים ומוסלמים, אחד הסמלים הבולטים של העיר שללא ספק מאפיינים אותה בצורה יוצאת מן הכלל זוהי הקתדרלה של קורדובה.

טיול בקורדובה בלי לבקר בקתדרלה המדהימה לא יהיה שלם לכן מומלץ לתכנן את הביקור בקתדרלה של קורדובה מבעוד מועד, הדרך הטובה ביותר לתכנן את הטיול היא לרכוש כרטיסים מראש באינטרנט לסיור מודרך בקתדרלה.

המחיר של הסיור הוא תשעים ואחת שקלים והוא כולל סיור של שעה וחצי עם מדריך צמוד אתם מקבלים מדריך שהוא היסטוריון לאמנות שמאוד מתמצא בהיסטוריה של הקתדרלה, כמובן שהכרטיס כולל גם ביקור בתוך המסגד והקתדרלה.

אחד היתרונות הבולטים ברכישת כרטיס מראש באינטרנט זוהי האפשרות שלכם לדלג על התור בכניסה לקתדרלה, קודם דיברנו על כך שהקתדרלה של קורדובה היא אחד משני הסמלים הבולטים של העיר, בכל שנה מבקרים במקום אינספור תיירים מכל רחבי העולם לכן האפשרות של דילוג על התור תחסוך לכם מלעמוד כך סתם בתורים הארוכים בכניסה לקתדרלה.

בסיור תלמדו על השליט הגדול של הקתדרלה עבד אל רחמן, תלמדו על ההיסטוריה של המקום והתפתחותו לאורך השנים, תלמדו על ימי ההסבה מהמסגד לקתדרלה נוצרית וכמובן תוכלו להתפעל מקרוב מהמבנה המרשים עם אדריכלות ייחודיות הכוללת קשתות כפולות שבאותם ימים נחשבות למהפכניים.

הסיור אינו כולל הסעות ועליכם להגיע בעצמכם את הקתדרלה, כמו כן למי שמתקשה כדאי לקחת בחשבון שחלק מהסיור כרוך בעלייה במדרגות, סיור מודרך בקתדרלה של קורדובה מתאים לכל המשפחה כולל משפחות עם ילדים 

מידע שימושי וטיפים לפני ביקור בקתדרלה של קורדובה

הקתדרלה והמסגד של קורדובה (Mosque-Cathedral of Córdoba)פתוחה לאורך כל השנה ותמיד מומלץ לבקר שם, עם זאת יש כמה טיפים שיכולים לעזור לכם לייעל את הטיול שלכם, השעות הטובות ביותר לבקר בקתדרלה הן או בשעות הבוקר המוקדמות כאשר המקום רק נפתח או בשעות הצהריים המאוחרות כאשר רוב המבקרים כבר עוזבים את המקום.

מומלץ להימנע מביקור בקתדרלה בשעות התפילה אז מגיעים מתפללים מקומיים רבים ויכולים להיות עומסים במקום, כדאי לקחת בחשבון שהמקום נסגר למבקרים עד שעה לפני שעת הסגירה היומית, בעת ביקור בקתדרלה חשוב לתת למקום את הכבוד הראוי.

חשוב לשמור על השקט, אסור לעשות במקום צילומים מקצועיים, כמו כן לא ניתן להיכנס עם תיקים גדולים אז אם אתם מתכננים לעשות שופינג כדאי לתכנן אותו לאחרי הביקור בקתדרלה, כמו חשוב להגיע למקום עם בגדים צנועים בהתאם לביקור בכנסייה נוצרית.

ביקור בקתדרלה של קורדובה מתאים גם לבעלי מוגבלות יש גישה לכיסא גלגלים ואת כל השירותים הנלווים, כמו כן במידה ואת צריכים ניתן לקבל מידע בשפת ברייל לעיוורים אודות הקתדרלה והביקור במקום, 

יש מגוון דרכים להגיע אל הקתדרלה של קורדובה אשר נמצאת בכתובת: C. Cardenal Herrero, 1, 14003 Córdoba, Spain, באוטובוס קווי אוטובוס: 3 ו-12 תחנת האוטובוס הקרובה ביותר (Puerta del Puente), במונית ממרכז העיר או מבית המלון, תחנת המונית הקרובה ביותר מתחם האנדרטה של ​​(Mezquita-Catedral), ברכבת מרחק מתחנת הרכבת שתי ק"מ תחנת הרכבת הקרובה ביותר, תחנת הרכבת הראשית של קורדובה.

כדאי לקחת בחשבון שעות הפתיחה של הקתדרלה משתנות לפני עונות השנה, לכן מומלץ לבדוק מראש מהן שעות הפתיחה בתאריכים שאתם מתכננים להגיע לעיר, בכל מקרה תכנן מוקדם של הטיול הכולל, רכישת כרטיסים מראש, בירור שעות הפעילות, תכנון איך מגיעים וחוזרים מהמקום בהחלט יעשה את ההבדל בין יום מוצלח לעוד יום בחו"ל.

כל מה שרציתם לשאול על הקתדרלה של קורדובה

הקתדרלה של קורדובה הינה מבנה מרשים אשר נבנה לפני מאות שנים, בתחילת דרכו הוא שימש למסגד בו נהגו להתפלל המוסלמים, לאורך השנים לאחר כיבוש העיר על ידי הנוצרים המבנה הוסב לכנסייה עבור הדת הנוצרית, כיום זהו אחד המקומות הכי תיירותיים בעיר קורדובה אליו מגיעים אינספור תיירים מכל רחבי העולם כדי לראות מקרוב את המבנה המרשים וללמוד על ההיסטוריה המעניינת שלו.

כן יש סיור מודרך שווה מאוד באורך של שעה וחצי עם מדריך שהוא היסטוריון אמנות, את הכרטיסים לסיור ניתן לרכוש באינטרנט במחיר של 91 שקלים לאדם, הסיור כולל מדריך צמוד וכניסה לתוך המסגד והקתדרלה של קורדובה.

כדאי לשים לב שעות הפעילות של הקתדרלה משתנות לפי עונות השנה, המקום פתוח כל השנה, החל מ 1 במרץ עד 31 באוקטובר שני עד שבת: 10:00 עד 19:00, 1 בנובמבר עד 28 בפברואר שני עד שבת: 8:30 עד 18:00, לאורך כל השנה ראשון וחגים: 8:30 עד 11:30 ו-15:00 עד 18:00

אם אתם מגיעים עם רכב כתבו בתוכנות הניווט את הכתובת: C. Cardenal Herrero, 1, 14003 Córdoba, Spain, ניתן להגיע גם באמצעות מונית, או אוטובוס בקווים, 3  או 12, כדאי לתכנן את הביקור במקום מראש כדי שלא תבזבזו זמן ואנרגיה מיותרת על חיפושים של המקום.

חוויה באנדלוסיה מתחילה כאן