מיחאס – Mijas

עזרה בתכנון הטיול לאנדלוסיה? השאירו פרטים 👇

נהוג להגדיר את מיחאס כ"כפר לבן", אבל למעשה זו עיירה בת 36,000 תושבים, שבתיה הלבנים מעוטרים באדניות גרניום ובסורגי ברזל. זו עיירה מטריפה, מרכזה קומפקטי ואפשר לטייל בו ללא כל קושי ברגל. מהעיירה נראים נופיה הנפלאים של רצועת החוף. היא מלאה במסעדות ובבתי קפה ציוריים, הפועלים לא פעם בחצרות הפנימיות של המבנים הלבנים. הכיכרות הקטנות בעלות מזרקות ומרופדות בפרחים.

סיור בכפר

מכיכר ליברטאד נפתחים שני רחובות שכדאי להקדיש להם תשומת לב. האחד, המוביל למרכז, הוא רח' מלגה (Calle Malaga), העמוס בחנויות ומתפצלים ממנו מדרחובונים קטנים וציוריים. השני, הנפתח מהכיכר, הוא סן סבסטיאן (Calle San Sebastian), אחד היפים שברחובות הכפר. על חזיתות הלבנים של הבתים, בעיקר סביב החלונות, תלויות אדניות ועציצי גרניום.
האטרקציה במקום היא תחנת מוניות שהתחבורה בה הם חמורים. ניתן לרכב על חמור או לשבת בעגלה רתומה לחמור, ולשוטט בסמטאות מיחאס הצרות והציוריות.

דרך הגעה
רכב: ממלגה על כביש מס' 340N לטורמולינוס 12 ק"מ. לפאנחירולה 7 ק"מ. ובהמשך אל אתר הנופש מרבייה 27 ק"מ ממלאגה. למס' 376A לכיוון העיירה מיחאס 8 ק"מ.

דברים שאסור לפספס במיחאס – הכפר הלבן

המצודה אלקאזאבה:
המצודה משוקמת, מלאה כולה בחנויות, מהן מפוארות עד מאוד ומהן עממיות, הכניסה הראשית למצודה היא בשער שמתחת לחנות מס' 522.
כנסיית סן סבסטיאן:
מכיכר קונסטיטוסיון יש להמשיך במעלה הרחוב (שמאלה במזלג הרחובות) לכיכר ליברטאד- Plaza de la Libertad שבה ניצבת כנסיית סבסטיאן.
האודיטריום העירוני:
מאחורי זירת מלחמת השוורים ומול הכנסייה ניצב האודיטריום העירוני מבנה לבן, מודרני כולו, בצל העצים, מסתתר בית קפה לא הרחק ממנו.
זירת מלחמת השוורים:
מכיכר קונסטיטוסיון יש לעלות בעליה התלולה לכיוון זירת מלחמות השוורים. הזירה נבנתה בשנת 1900, היא היחידה בספרד בצורה זו.

חוויה באנדלוסיה מתחילה כאן